Umowy warto czytać, również te dotyczące leasingu – porady dla początkujących

Jeśli chcesz mieć zawsze pod ręką efektowny, wygodny i komfortowy samochód, niekoniecznie musisz kupować. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla przedsiębiorców, jest umowa leasingowa. Leasing auta jest zdecydowanie tańszą opcją niż jego kupno.

Polscy przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z zalet, jakie daje leasing samochodowy. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach ponad 70 procent właścicieli firm zdecydowało się na taką opcje finansowania auta. Jedynie niewielki procent przedsiębiorców kupuje samochód na raty w kredycie lub decyduje się sfinansować auto za gotówkę. Na rynku motoryzacyjnym sporo jest firm, które specjalizują się w leasingu aut, dzięki czemu przedsiębiorcy mają z czego wybierać. W leasing można wziąć zarówno niewielkie auto miejskie, jak i bardziej komfortowe samochody przeznaczone na długie trasy. Nie ma również problemu z leasingiem aut dostawczych czy ciężarowych.

Czytanie umów to podstawa

Aby jednak leasing przynosił same korzyści, przedsiębiorca musi przede wszystkim znaleźć sprawdzoną firmę leasingową oraz dokładnie przeczytać umowę, zanim ją podpisze. Umowa leasingowa jest swoistą umową najmu, na podstawie której leasingobiorca na określonych warunkach i w określonym czasie może korzystać z przedmiotu leasingu, czyli z wybranego samochodu. Umowa leasingowa reguluje wszystkie prawa i obowiązki zarówno leasingodawcy, jak i leasingobiorcy.

Warto jednak bardzo dobrze ją przeczytać, a jeszcze lepiej – dać do przeczytania jakiemuś profesjonaliście, który zna się na umowach prawnych. Trzeba czytać umowę od początku do końca, w szczególności wszystkie punkty, które dotyczą różnego rodzaju opłat. Najczęściej podczas leasingu trzeba opłacać comiesięczną ratę, a także uiścić opłatę początkową. W każdej firmie może być jednak wiele innych opłat, na które warto zwrócić uwagę. Wiele osób nie czyta dokładnie umów, stąd biorą się później różne wątpliwości i dodatkowe koszty, których na początku nie brało się pod uwagę.

Wypożyczalnia samochodów to dobra opcja

Ciekawym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na wygodnym i komfortowym aucie służbowym, może być również https://wynajemdlugoterminowyaut.pl/. Wynajem samochodów na dłuższy okres można pod względem kosztów porównać do leasingu, a czasem jest to opcja o wiele tańsza. Długoterminowy wynajem jest pod względem finansowym bardziej korzystnym niż korzystanie z wynajmu auta na doby. Jeśli decydujemy się na wynajęcie samochodu, możemy sporo zaoszczędzić. Przede wszystkim, to wypożyczalnia zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z ubezpieczeniem. Najemca nie musi również martwić się serwisem czy naprawianiem jakichkolwiek usterek.

Dzięki temu wszelkie dodatkowe koszty związane z użytkowaniem auta są po stronie wypożyczalni. NA rynku motoryzacyjnym działa obecnie sporo wypożyczalni samochodów, w których coś dla siebie znajdą zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi. Do wyboru są samochody różnych klas, marek czy typów. Coś dla siebie znajdą osoby potrzebujące małego auta oraz takie, które chcą wypożyczyć duże auto terenowe. Różnica będzie jedynie na poziomie kosztów wypożyczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com