Umiesz pięknie układać kwiaty dla dziewczyny? Dlaczego nie zostać florystą?!

Jeśli chcesz połączyć swoją miłość do kwiatów, sztuki i ludzi, zostań florystą – to może być naprawdę świetnym pomysłem na karierę. Jako projektant bukietów czy boxów kwiatowych poznasz wiele różnych, fascynujących osób. Ale uwaga – istnieje wiele ścieżek do zostania florystą. Bez względu na to, jaką ścieżkę wybierzesz, im więcej będziesz na swojej drodze zyskiwał praktycznych doświadczeń, tym lepiej.

Jak zostać florystą?

Krok 1

Musisz ukończyć liceum. Większość kwiaciarni liczy na co najmniej dyplom ukończenia szkoły średniej. W ramach edukacji bierz aktywny udział w zajęciach podstawowych i dodatkowych, które będą pokrewne z obraną branżą – np.

  • biologia,
  • botanika,
  • sztuka,

Przeczytaj także tyle książek i blogów, ile o kwiatach, roślinach i ogrodnictwie ile tylko jesteś w stanie. Rozważcie także wzięcie udziału w zajęciach z biznesu i ekonomii w liceum. Są to również ważne aspekty przemysłu kwiatowego.

Krok 2

Zdobądź formalne szkolenie. Nawet jeśli nie jest to wymagane, wykształcenie pomaturalne może zapewnić CI pracę w kwiaciarni. Prywatne szkoły dla florystów, szkoły zawodowe i uczelnie wyższe oferują certyfikaty i / lub dyplomy, które nie tylko Cię wiele nauczą, ale też dadzą poświadczenie o Twojej wiedzy. Zwykle kursy dla florystów dotyczą takich dziedzin, jak ogrodnictwo, projektowanie wnętrz w pomieszczeniach, projektowanie wiązanek i dekoracji do ślubów, planowanie wydarzeń i pielęgnacja upraw. Poszukaj programów zatwierdzonych przez państwo – są najbardziej wiarygodne. Formalne szkolenie jest bardzo pomocne. Zobacz  róże wieczne – RoseDuChateau.com myślisz, że twórcy tych piękności nie mają formalnego wykształcenia? Oczywiście, że mają!

Krok 3

Zdobądź praktyczne doświadczenie. Niezależnie od tego, czy odbywasz formalne szkolenie, czy nie, praca z doświadczoną florystką jest jednym z najlepszych sposobów na rozwijanie swoich umiejętności. Daje to również możliwość przebywania w prawdziwej kwiaciarni – co jest najcenniejszą nauką. Wiele florystów zaczyna pracować jako kasjer lub osoba dostarczająca dostawy do kwiaciarni. Poszukaj okazji w sklepach spożywczych, sklepach z artykułami ogólnymi i kwiaciarniach, rzecz jasna.

Weź również pod uwagę formalną praktykę.  Zwróć uwagę na techniki biznesu i inne ważne aspekty. Zadzwoń lub odwiedź lokalną kwiaciarnię i zapytaj czy nie mogliby zapewnić Ci praktyk. Może istnieć możliwość pracy w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze czasu lub w formie wolontariusza. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

Krok 4

Przygotuj swoje portfolio – w przyszłości będzie udostępniane potencjalnym pracodawcom i klientom. Wyróżnij swoją najlepszą pracę i pokaż pełny zakres swoich umiejętności (np. bukiety, palmy pogrzebowe, wystroje wnętrz, boxy kwiatowe, projekty dekoracji ślubnych itp.). Uporządkuj swoje portfolio w sekcje i pamiętaj, że każde zdjęcie powinno zawierać opis aranżacji. Potem pozostaje już tylko sprzedać swoje umiejętności – tego też nauczysz się w ramach zdobywania doświadczenia. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com