Ukochane futro stylowej damy: czy wiesz, co może mu zaszkodzić?

Tutaj każda modna pani ma do wglądu szczegółowy przewodnik na temat tego, jak dbać o prawdziwe futro, jak przechowywać futro w lecie, jak naprawić futro po uszkodzeniu i ogólne wskazówki, które mogą być przydatne.

Futro od zawsze było synonimem bogactwa, sławy i specjalnych okazji, ale zmieniło się to dramatycznie. Dziś futra są noszone na co dzień, a stylizacja jest zgodna ze starymi zasadami, zależnymi tylko od gustu. W prostym wyszukiwaniu znajdziesz pełnowymiarowe kamizelki bez rękawów, lekkie przycięte kurtki z norek, kurtki motocyklowe z podszewką, kolorowe bombki futrzane i inspirujące torby futrzane zarówno na wybiegach mody, jak i na ruchliwych ulicach miasta.

W dziwny sposób większość futrzanych strojów wygląda w stylu vintage, nawet jeśli są one częścią najnowszej kolekcji jednej marki lub barwione w kolorze nieodnalezionym w naturze. Tak więc to sam futro może być stylizowane na wiele różnych stylów, co jest jedną z jego największych zalet. Ale wielu nie zdaje sobie sprawy, że futro jest naturalnym materiałem, który nie będzie trwać wiecznie.

Oczywiście fakt, że futro nie będzie trwać wiecznie, nie musi oznaczać, że będzie ci służyć tylko przez jeden sezon. Przeciwnie, futro może trwać dziesięciolecia. Na przykład wysokiej jakości płaszcz sobolowy przetrwa pokolenia, jeśli się nim odpowiednio zajmiesz. Prawda jest taka, że ​​nie masz pojęcia, jak dbać o prawdziwy futro, dopóki go nie dostaniesz. Jeśli nadszedł ten czas, pamiętaj, że prawdziwe futro nie jest zwykłym płaszczem. Potrzebuje dodatkowej uwagi, nawet jeśli będzie to Twój codzienny płaszcz.

Futro – co może mu zaszkodzić?

Aby zrozumieć, jak dbać o o prawdziwe futro, musisz najpierw zrozumieć, co może zaszkodzić twojemu cennemu ubraniu:

  • ciepło
  • wilgoć
  • światło
  • owady
  • codzienne warunki w domu i samochodzie

Ciepło – futro świetnie sobie radzi w chłodne dni, ale nie znosi ciepła. Ciepło może wysuszyć skórki, pozostawiając futro z matowym, suchym wyglądem. Zbyt dużo ciepła spowoduje, że futro stanie się kruche, co spowoduje poważne uszkodzenie.

Wilgotność – Zarówno wysokie, jak i niskie poziomy wilgotności wpłyną na naturalne oleje twojej ulubionej rzeczy w garderobie. Za dużo lub za mało wilgoci w powietrzu zakłóci naturalną równowagę.

Światło – światło słoneczne może wydawać się nieszkodliwe, ale bezpośrednie światło utlenia twoje futro, powodując nieatrakcyjne zmiany kolorów.

Szkodniki – Czy wiesz, kto jeszcze bardziej kocha twoje futro? Robactwo i owady. Te stworzenia mogą zakopać się w futrze, pozostawiając dziury, rozdarcia lub plamy.

Istnieją proste sposoby, aby zachować świetny wygląd futra i zmaksymalizować jego żywotność. Najważniejsze zasady pielęgnacji futra to właściwe sezonowe przechowywanie, coroczne czyszczenie i naprawa w razie potrzeby.
Najważniejszą częścią pielęgnacji futra jest właściwe przechowywanie i kondycjonowanie. Futra szybko wysychają bez odpowiednich warunków przechowywania, jak 50% wilgotności. Trudno jest to powielić w domu, więc postaraj się w jak największym stopniu bez względu na to, jak rzadko lub często nosisz futro, pamiętać że narażasz je na warunki zewnętrzne, takie jak wilgoć i musisz mu pozwolić wyschnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com