Układy napędowe o średnim napięciu: bezpośrednie przemienniki częstotliwości

 

 

W układach napędowych o średnim napięciu stosowane są falowniki średniego napięcia, które pozwalają na prowadzenie procesów napędowych różnych urządzeń i maszyn. Stosowane w nich bezpośrednie przemienniki częstotliwości pozwalają na sprawne i efektywne wykonywanie zadanych procesów.

 

Czym są przemienniki częstotliwości?

Pod pojęciem jak przemienniki częstotliwości, także falowniki znajdują się urządzenia, które mają na celu przemianę napięcia w określonej sekwencji. Wykorzystywane są one powszechnie w różnych typach instalacji, między innymi w domowych instalacjach fotowoltaicznych, ale również w większych systemach elektrycznych w zakładach przemysłowych.

 

W przemyśle przemienniki częstotliwości używane są między innymi we współpracy z napędami. Często używane są wtedy bezpośrednie przemienniki częstotliwości średniego napięcia.

 

Falowniki średniego napięcia w układach napędowych

Układy napędowe bazujące na średnim napięciu wykorzystują odpowiednie przemienniki częstotliwości średniego napięcia, które pozwalają na przemianę napięcia w odpowiedniej sekwencji – AC-DC-AC. Dodatkowo zmieniają one napięcie wejściowe i pozwalają na płynną regulację częstotliwości napięcia wyjściowego.

 

Poprzez bezpośrednie przemienniki częstotliwości średniego napięcia możliwe jest prowadzenie łagodniejszego rozruchu silników stosowanych do napędzania maszyn i urządzeń. Pozwalają one również na zmienianie prędkości napędu.

 

Zastosowanie tego typu falowników pozwala zatem na sprawne prowadzenie prac z uzyskaniem niższych kosztów energii i utrzymania. Dodatkowo możliwe jest wtedy ograniczenie stopnia zużycia silnika.

 

Gdzie zamówić bezpośrednie przemienniki częstotliwości?

Aktualnie dostawą urządzeń jak bezpośrednie przemienniki częstotliwości zajmuje się wiele firm zajmujących się projektowaniem, produkcją oraz dostawą elementów elektrycznych i elektronicznych. Oferują one również usługi w ramach doradztwa, aby dobrać najlepsze falowniki w zależności od ich zastosowania, miejsca montażu oraz warunków pracy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com