Udział w ceremonii pogrzebowej bez osobistego stawiennictwa

http://adwentus.pl/pogrzeby-online/

Pandemia koronawirusa znacznie wpłynęła na nasze życie – także na ten ostatni moment pożegnania bliskich nam osób. Obostrzenia, jakie zostały wprowadzone przez rząd i zarządy poszczególnych cmentarzy uniemożliwiają nam osobiste uczestnictwo w ceremoniach ostatniego pożegnania. Czasami także różne życiowe sytuacje zatrzymują nas w domu.

Sytuacja bez wyjścia – kiedy nie możemy uczestniczyć w pogrzebie?

Bez wątpienia, jedną z najważniejszych kwestii, które dziś powodują brak możliwości pożegnania kogoś nam bliskiego, osoby z dalszej rodziny, przyjaciela czy kolegi z pracy są obostrzenia, które są nakładane przez rząd ze względu na ogłoszony stan epidemii koronawirusa. Ilość osób, jakie mogą oficjalnie uczestniczyć w pogrzebach zmienia się wraz ze wzrostem zachorowań – najczęściej w pogrzebach uczestniczy teraz tylko najbliższa rodzina.

Obecność na pogrzebie może zakłócić nam nie tylko reżim sanitarny. Korzystne warunki finansowe zachęcają nas, byśmy zamieszkali za granicą. W przypadku nagłej śmierci kogoś bliskiego może być nam naprawdę trudno dotrzeć na pogrzeb na czas, wiąże się to także w takiej sytuacji z dużymi kosztami – bilety lotnicze kupowane na ostatnią chwilę mogą zrujnować nasz budżet.

Nawet jeśli mieszkamy w Polsce, osobiste stawiennictwo na pogrzebie może być niemożliwe z różnych względów. Zatrzymać nas może choroba lub po prostu konieczność opiekowania się dziećmi. Nieraz problem stanowi praca – pogrzebów przecież się nie planuje, a wielu firmach nie ma możliwości wzięcia wolnego z dnia na dzień, jeśli sytuacja nie dotyczy najbliższej rodziny.

Ceremonia pogrzebu online

Na szczęście technologia, jaką dysponujemy pozwala wszystkim połączyć się w tym ważnym, choć smutnym dniu obecnością, modlitwą i sercem całkowicie zdalnie. Nowoczesne kamery pozwalają na przeprowadzenie transmisji online ceremonii pogrzebowej, do której dostęp będą mieć tylko osoby posiadające link do wydarzenia. Wystarczy mieć połączenie z Internetem. Nie trzeba zatem, jeśli nie możesz lub nie chcesz, osobiście pojawiać się na pogrzebie. Możesz pożegnać bliską osobę bez wychodzenia z domu i uczestniczyć w ceremonii z każdego miejsca na świecie. Możliwość taką oferuje np. zakład http://adwentus.pl/pogrzeby-online/.

 

 

Polecamy:
Usługa profesjonalnego przechowywania dokumentacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com