Tanie ubezpieczenie OC? Sprawdź najlepsze oferty z kalkulatorem OC Porowneo.pl!

Ubezpieczenie OC jest czymś, czego nie uniknie żaden kierowca. Podczas gdy wiele innych polis jest obligatoryjnych, a ich posiadanie zależy wyłącznie od nas, ubezpieczenie OC auta to obowiązek narzucony przepisami. Bez niego nie mamy prawa poruszać się pod drogach publicznych, a w razie jakichkolwiek wypadków czy kolizji może się okazać, że pokrycie szkód będzie prostą drogą do bankructwa. Jak znaleźć dobre i niedrogie ubezpieczenie? Warto przede wszystkim porównywać oferty.

Koszty ubezpieczenia OC zależą od wielu czynników, leżących zarówno po stronie kierowcy, jak i samochodu. Więcej zapłacą kierowcy młodzi i niedoświadczeni, a także posiadacze aut z wyższej półki. Warto jednak mieć świadomość, że niekoniecznie pierwszy wybór będzie tym najlepszym. Nie należy też przywiązywać się do jednej firmy ubezpieczeniowej i co roku wybierać OC właśnie u niej. Może się bowiem okazać, że konkurencyjne towarzystwa ubezpieczeniowe zdążyły w tym czasie wypuścić dużo lepszą ofertę. Z powodu przyzwyczajenia do jednej firmy czasem przepłacamy na polisie nawet kilkaset złotych.

Gdzie szukać dobrego ubezpieczenia?

Na polskim rynku działa kilka dużych towarzystw ubezpieczeniowych, których reklamy możemy spotkać wręcz na każdym kroku. Dodatkowo jest też co najmniej kilkanaście mniejszych firm, które również oferują ubezpieczenia aut na bardzo dobrych warunkach. Nie kierujmy się więc wyłącznie reklamami i nie idźmy do tej firmy, która skusiła nas ciekawym spotem. Bardzo często informacje, które znajdują się w reklamach nie do końca mają odzwierciedlenie w warunkach umowy i kosztach polisy. Aby mieć pewność, że mamy ubezpieczenie nie tylko w dobrej firmie, ale również korzystne cenowo, dobrze jest porównać kilka lub kilkanaście ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Co ciekawe jednak, wcale nie trzeba wędrować po stronach internetowych kilkunastu firm czy spotykać się z firmowymi doradcami. Doskonałym rozwiązaniem dla kierowców poszukujących zarówno OC, jak i innych możliwości ubezpieczenia, są porównywarki ubezpieczeń w internecie.

Szybkie i sprawne porównanie kosztów

Jeśli chcemy w krótkim czasie poznać ofertę różnych firm ubezpieczeniowych, warto skorzystać z porowneo.pl. To wygodna, funkcjonalna i prosta w użytkowaniu porównywarka ofert, w której znajdziemy opcję idealną dla nas. Aby znaleźć dobre OC, wystarczy wypełnić prosty formularz, podać kilka swoich danych i informacje dotyczące auta, które chcemy ubezpieczyć. Od razu pojawią się wyniki z różnych firm ubezpieczeniowych. Wtedy też czarno na białym możemy zobaczyć, że oferty poszczególnych firm mogą znacznie różnić się od siebie. Dzięki korzystaniu z porównywarek możemy obniżyć koszty ubezpieczenia o kilkaset złotych lub więcej. Możemy również znaleźć ciekawe pakiety polis i poza obowiązkowym OC wybrać także AC czy NNW. Okazuje się bowiem, ze ubezpieczenia w pakietach są nie tylko bardzo korzystne, ale również mogą być dużo tańsze niż gdybyśmy każdą polisę kupowali oddzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com