Ty i inni współpracownicy – jak zachować profesjonalizm?

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym pracownikiem, czy doświadczonym pracownikiem, w pracy pojawiają się problemy. Poniżej przedstawiono niektóre wyzwania w miejscu pracy i sposoby radzenia sobie z nimi.

Nowy w miejscu pracy

Ustalenie, jak stać się częścią nowej kultury pracy, może czasami być frustrujące. Poznaj swoich współpracowników pracując nad projektami zespołowymi. Promuje to wspólne interesy, buduje zaufanie i sojuszników. Zadawaj pytania, jeśli czegoś nie rozumiesz. Bądź przyjazny i pełen szacunku. Twoje dobre nastawienie, maniery i nawyki w pracy pokażą, że jesteś profesjonalistą. Nie bierz udziału w plotkach w biurze.

Być wysłuchanym

Zdobycie zaufania współpracowników, aby zaangażować ich w swoje pomysły, wymaga czasu. Słuchaj i obserwuj, zanim zasugerujesz zmiany. Przynieś rozwiązania do stołu. Zaangażuj swoich współpracowników, wiedząc, o czym mówisz. Zbuduj reputację osoby bystrej, obiektywnej i rozsądnej.

Robienie błędów

W pewnym momencie zdarzają się każdemu. Przyznaj się do nich i przeproś. Nie oferuj wymówek ani nie próbuj ich ukrywać. Zamiast tego zaoferuj rozwiązania tak szybko, jak to możliwe i napraw problem w swoim czasie. Wybacz sobie i idź dalej.

Zarządzanie czasem

To może być trudne, gdy przyzwyczajasz się do nowej pracy i dostosowujesz się do nowych obowiązków. Utwórz codzienną listę zadań lub celów. Podział zadań sprawi, że będą wydawały się łatwiejsze do opanowania, utrzymają porządek i pomogą Ci być bardziej produktywnym i wydajnym. Jeśli nadal masz trudności z zarządzaniem obciążeniem pracą, poproś współpracownika o poradę lub porozmawiaj ze swoim przełożonym, aby ustalić priorytety swojej pracy.

Aby uzyskać więcej wskazówek, odwiedź osobę odnoszącą sukcesy w miejscu pracy.

Problemy ze współpracownikami

Niektórzy obniżają produktywność. Jeśli złe nawyki współpracownika wpływają na Twoją wydajność w pracy, wyjaśnij mu z szacunkiem, w jaki sposób jego zachowanie wpływa na Ciebie i co chciałbyś, aby się zmieniło. Pamiętaj jednak, że obowiązkiem przełożonego (lub współpracownika) jest radzenie sobie z problematycznym zachowaniem w miejscu pracy. Jeśli ta osoba nie ma uprawnień do delegowania Ci pracy, możesz powiedzieć „nie” jej prośbom o wykonanie swojej pracy. Skoncentruj się na byciu dobrym pracownikiem. Nie popadaj w ich kiepską rutynę pracy.

Nieprzyjemni współpracownicy

Tworzą nieprzyjemną sytuację w pracy. Unikaj ich, jeśli to możliwe, bądź miły, gdy musisz z nimi pracować i stawiaj im, gdy jest to konieczne. Nawet jeśli trzeba się z nimi uporać, nie wdawaj się z nimi w bójkę. Porozmawiaj z nimi spokojnie, na osobności, o tym, jak się czujesz wobec ich zachowania. Unikaj angażowania przełożonego, chyba że jest to absolutnie konieczne.

Prześladowcy w biurze

Powodują niepokój i stres. I często biorą na cel tych, których postrzegają jako zagrożenie. Nie pozwól im izolować się lub sprawiać, że czujesz się źle z samym sobą. Stawaj w swojej obronie. Nigdy nie spadaj do ich poziomu. Omów problem z mentorem, aby znaleźć najlepszy sposób na poradzenie sobie z nim. Jeśli grożą ci, zgłoś to swojemu przełożonemu.

Artykuł powstał z pomocą Agencja pracy Fast Service.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com