Tworzenie strony sklepu

Sieć internetowa jest pełna sklepów. Można w nich kupić praktycznie wszystko. Od drobnych upominków do samochodów, łodzi, a nawet nieruchomości. Rynek sprzedaży internetowej cały czas się powiększa. Nawet największe sieci sklepów wielkopowierzchniowych w celu poszukiwania nowych sposobów dotarcia do nowych klientów. Może warto coś z tego wielkiego tortu, jakim jest niewątpliwie sprzedaż internetowa odkroić coś dla siebie?

Sprzedaż w sieci nie jest trudna. Tak naprawdę jak przekonują bloggerzy vlogerzy, a także właściciele stron tworzących strony, wystarczy spełnić kilka warunków, zrobić kilka łatwych kroków, by stać się właścicielem sklepu internetowego i by odnieść sukces. Można się zastanowić co to jest tak naprawdę ten sklep internetowy? To nic innego jak strona www, która posiada specjalną funkcjonalność umożliwiająca sprzedaż w sieci. Stworzenie samej strony ze wspomnianą funkcjonalnością nie jest niczym trudnym. W sieci jest wiele darmowych szablonów, które szybko i bezpłatnie pomogą stworzyć stronę sklepu internetowego.

Można również skorzystać z usług firmy https://pollyart.pl , która taką stroną „skroi” od podstaw i dostosuje do naszych potrzeb. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Czy chcemy się pobawić w sprzedaż, czy też będzie się to traktować poważnie i sprzedaż w sieci okaże się naszym podstawowym źródłem dochodu. Tak naprawdę stworzenie sklepu działającego w sieci należy rozpocząć nie od stworzenia jego strony https://pollyart.pl/projektowanie-sklepow-internetowych ale od zastanowienia się co będziemy w sklepie oferować. Do wyboru jest kilka opcji – pierwsza tworzy się produkt od początku i właśnie na nim będziemy skupiać swoją sprzedaż. Druga opcja, nie mamy czegoś specjalnego, trzeba więc porozglądać się w sieci, co najlepiej się sprzedaje i właśnie się and tym pochylić.

Oczywiście kolejny sklep na przykład oferujący odzież sportową, galanterię, czy elektronikę nie jest gwarantem sukcesu. Trzeba też wiedzieć co zrobić, by właśnie w naszym sklepie klient zostawił pieniądze. Zazwyczaj pierwszy sklep to niewielki interes oferujący do sprzedaży nie szeroki asortyment, a skupiający się na kilku, kilkunastu przedmiotach lub usługach. To nie jest podstawowe źródło dochodu, ale oczywiście nie jest to reguła. Koszt założenia sklepu jest różny. Nie ma sklepu, którego założenie nie kosztowałoby nic. Do kosztów działalności sklepu internetowego trzeba zaliczyć, jego stworzenie, koszt hostingu, czyli miejsce na serwerze, koszt domeny, obecnie nie można się również obejść bez certyfikatu SSL.

Te koszty wynoszą mogą się wahać od kilkuset złotych, nawet do dziesiątków lub setek tysięcy złotych. Rozpoczynający działalność handlową w sieci muszą się liczyć, że za hosting miesięcznie trzeba będzie zapłacić około 200 zł. Z czasem oczywiście można zmienić miejsce na serwerze na bardziej odpowiadający naszym wymaganiom, oczywiście ze zmianą kosztów utrzymania. Kolejny koszt, to adres sklepu, czyli domena. Tu koszt waha się zazwyczaj około kilkudziesięciu złotych rocznie. Jeszcze przed stworzeniem strony sklepu warto sprawdzić czy nazwa jest wolna, jeśli jest, wówczas warto ją zarezerwować dla potrzeb sklepu. Certyfikat SSL, to bardzo ważna rzecz, na którą część właścicieli sklepów internetowych nie zwraca uwagi.

Certyfikat ten pozwala na bezpieczną transmisję danych pomiędzy przeglądarką, a serwerem na którym jest umiejscowiony sklep. Nie pozwala na przekierowanie na inną podstawioną stronę. Specjaliści uważają, że brak takiego certyfikatu w sklepie internetowym to brak szacunku dla klienta i powód by zdyskwalifikować sprzedającego od razu. O bezpieczeństwo warto również zadbać jeśli chodzi o wykonywanie transakcji. Na rynku jest kilku operatorów, które proponują obsługę bezpiecznych transakcji. Dzięki temu zarówno klient jest zadowolony, bo może szybciej o bezpiecznie zapłacić za kupioną rzecz, a sprzedający z kolei szybko będzie mógł się cieszyć z otrzymanych pieniędzy.

Warto się zastanowić nad integracją stworzonego sklepu z e- hurtowniami czy też z platformami sprzedażowymi. Integracja z hurtowaniami działającymi w sieci umożliwia stały dopływ towaru, porównywanie cen oferowanych w hurtowniach, a więc możliwość wybrania odpowiedniego dostawcę. Co do platform sprzedażowych, to wszystko zależy od tego, jaką sprzedaż będzie się prowadzić poprzez sklep. Jeśli będzie to niewielka sprzedaż, wówczas integracja np. z Ceneo czy innych porównywarek cen, nie ma sensu. Można oczywiście sprzedawać też poprzez Allegro, czy podobny portal, ale nie można zapominać, że jest to usługa płatna. Czy warto z niej korzystać? Samemu trzeba to ocenić.

Polecamy:
Firmowa strona internetowa – czym się kierować w jej tworzeniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com