Twoją firmę czeka wizyta komornika? Zobacz jak możesz sobie pomóc

Chociaż żadnej firmie nie powinno grozić wejście komorników bez usprawiedliwienia, życie pokazuje różne sytuacje, w których stanęły podupadające przedsiębiorstwa. Dłużnicy mogą uniknąć dalszego podejmowania działań poprzez negocjowanie warunków z windykatorami, z których wielu jest skłonny zaakceptować wydłużenie terminu płatności. Ciekawą jest też opcją pożyczka pod zastaw nieruchomości. Niestety, jeśli sytuacja nie zostanie rozwiązana odpowiednio wcześniej, komornicy mogą zostać poinstruowani do zajęcia się zadłużoną firmą w inny sposób. Dlatego lepiej już zawczasu postarać się o pomoc firm, takich jak np. Inwestum.

Kim są komornicy?

Komornicy to ludzie, którzy są powołani do zbierania niezapłaconych długów. Oni nie są agentami rządowymi czy też funkcjonariuszami policji, ale jak wspomniano poniżej, niektórzy mają ograniczone uprawnienia aresztowania w wyjątkowych okolicznościach. Często pracują w zespołach, komornicy są wynajmowani do zlokalizowania dłużników i zabezpieczenia płatności należności lub kar pieniężnych. Pracownicy firm windykacyjnych często będą instruować komorników do tego, by odwiedzili dłużników, którzy zignorowali powtarzające się żądania regulowania płatności. W niektórych przypadkach, komornicy są powoływani przez sąd i muszą mieć wtedy z sobą nakaz zapłaty – jeśli chodzi o firmy najczęściej chodzi o zaległości w podatku dochodowym, z ramienia alimentów i innych grzywien, kar lub nieodebranych płatności. Rozróżnienie między komornikiem sądowym, a tym który został zatrudniony przez wierzyciela lub z ramienia agencji windykacyjnej, może być bardzo ważne.

Czy komornicy mogą przejść wartość majątku dłużnika?

Nie trzeba pozwalać komornikowi na to, by wszedł do firmowej własności i nie może one agresywnie wejść do firmy czy domu. Jednak komornik może wejść, gdy kieruje się środkami pokojowymi. Chodzi o każdy rodzaj dostępu, który nie używa siły – na przykład komornicy mogą legalnie uzyskać dostęp do właściwości poprzez odblokowane drzwi lub otwarte okna (nawet jeśli jest odblokowane okno musi być co najmniej lekko uchylone). Gdy komornik nie wejdzie do mienia, on jest uprawniony do uzyskania dostępu ponownie w innym terminie, pod warunkiem że nie wiąże się to z uzyskania zajętego mienia przy użyciu siły.

Najlepszym rozwiązaniem gdy ma się do czynienia z komornikiem w jest nigdy nie pozwolić im wejść – ale lepiej pomyśleć o tym, by zaciągnąć pożyczki pod zastaw firmowej nieruchomości. Pamiętaj, że gdy komornik zyska spokojną pozycję, będzie mógł powrócić używając mocniejszych środków. Dlatego zadłużeni przedsiębiorcy powinni unikać wszelkich działań podejmowanych przez komorników- powszechne techniki stosowane przez komorników obejmują twierdzenie, że mają prawo do wejścia, mówią, że chcą tylko porozmawiać czy też skorzystać z toalety. Jeśli dziecko otwiera drzwi – i ten z tego skorzysta, należy się skontaktować z pracodawcą komornika, reprezentantem władz lokalnych. W większości przypadków, komornicy muszą mieć nie budzące wątpliwości wejście do nieruchomości.

Zobacz również: skup domów

One Comment on “Twoją firmę czeka wizyta komornika? Zobacz jak możesz sobie pomóc”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com