Twoja firma musi mieć pieczątkę!

Posiadanie przedsiębiorstwa w Polsce wymaga pewnych reliktów czasów słusznie minionych. Co to znaczy? Że oprócz płacenia podatków, każda firma powinna mieć ze sobą pieczątki, bowiem one mają wielką ważność i podnoszą prestiż całej placówki, którą zarządzamy. To akurat jest prawda.

Jeśli prowadzimy przedsiębiorstwo, chcemy być siłą rzeczy szanowani na rynku i rozpoznawani. Nikt nie będzie wierzył firmie, której szef podpisuje się jedynie ręcznie, nie mając nic innego. Właśnie dlatego w instytucjach państwowych posiadanie pieczątki jest nadal obowiązkowe: po prostu nikt nie weźmie poważnie dyrektora, który takowej nie ma. Pieczątka nadaje dokumentowi charakteru urzędowego, jest niepodrabialna (a w każdym razie trudna do podrobienia) i siłą rzeczy każdy powinien taką mieć.

Są też inne zalety posiadania pieczątki, o których każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć.

Zalety posiadania pieczątki

Kiedy zamawiamy tanie pieczątki, robimy to z konkretnych powodów. W tym wypadku chodzi głównie o to, żebyśmy mieli coś, czym będziemy mogli sygnować nasze dokumenty. Ale zalety są następujące:

Rozpoznawalność – pieczątka, której nikt nie pomyli z żadną inną. Może znajdować się na niej na przykład nasze logo, lub po prostu imię i nazwisko ze stanowiskiem, które zajmujemy.

Oszczędność czasu – zamiast podpisywać setki dokumentów, po prostu przybijamy tam pieczątkę. Wygląda to estetycznie i fachowo.

Reklama – posiadanie pieczątki (Warszawa to takie miasto, w którym niemal każda firma takowe posiada) to również reklama naszej firmy. Jeśli przybijemy ją na dokumentach, na przykład fakturach, klient może sobie o nas przypomnieć niedługo później.

Posiadanie pieczątki to dla nas cały szereg zalet. Należy pamiętać, że każda, nawet niewielka firma, zaczyna swoje działanie właśnie od zakupu takowej. Wynika to z tego, że człowiek musi mieć jakieś oparcie, sposobność do tego, by lepiej funkcjonować na rynku. Kiedy wszyscy inni mają pieczątki, niemożliwością staje się nieposiadanie własnej.

Dzięki pieczątce możemy również ułatwić sobie kontakt z klientami. Poza naszym imieniem i nazwiskiem zazwyczaj znajduje się tam też adres oraz numer telefonu. To duże ułatwienie dla tych, którzy się chcą z nami skontaktować, nawet w dobie Internetu.

Ponadto, ułatwia nam to pracę. Zamiast mnóstwa podpisów przybijamy po prostu pieczątkę i z zadowoleniem obserwujemy, jak spełnia ona swoją funkcję. Trzeba tylko znaleźć dobrą firmę zajmującą się produkcją takowych. Aczkolwiek nie jest to trudne: po prostu wystarczy wpisać w Google odpowiednią frazę, sprawdzić opinię na temat danego przedsiębiorstwa i można brać się do roboty.

Polecamy:
Prowadzenie własnej działalności – kilka porad

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com