TRUMPF inwestuje w Warszawie

W zeszłym tygodniu odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby niemieckiej spółki, TRUMPF. Mieści się ona w Warszawie przy ul. Połczyńskiej 111. TRUMPF jest światowym liderem technologicznym na runku obrabiarek i maszyn używanych do obróbki blach. Urządzenia dostarczane przez TRUMPF są wykorzystywane w produkcji najróżniejszych produktów, od pojazdów, techniki budowlanej i urządzeń mobilnych do najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny przechowywania danych i zasilania. W Polsce TRUMPF obecny jest już od 10 lat, a z jego maszyn korzysta ponad 1000 polskich przedsiębiorstw. Są to w zdecydowanej większości prężenie rozwijające się spółki rodzinne, ale wśród największych nabywców są również tacy, jak PESA, Solaris, czy Amica.

Wartość inwestycji TRUMPF wyniosła 20 milionów złotych. Kubatura nowoczesnego budynku to ponad 17 tys. metrów sześciennych. Na dwóch kondygnacjach mieszczą się pomieszczenia biurowe i siedziba zarządu TRUMPF Polska oraz strefa wystawiennicza z salą ekspozycyjną, gdzie można obejrzeć i przetestować park maszynowy.

Ważnym wydarzeniem, przy okazji otwarcia nowej siedziby była wizyta prezes i przewodniczącej zarządu TRUMPF GmbH + Co. KG – dr phil. Nicoli Leibinger-Kammuller. Prezes TRUMPF w Niemczech pełni nie tylko funkcje związane z biznesem, ale również jest bezpośrednim doradcą kanclerz Niemiec, Angeli Merkel.

W swoim wystąpieniu Nicola Leibinger, zwróciła uwagę m.in. na najważniejsze kwestie gospodarcze i polityczne, z jakimi mierzy się ostatnio Europa:

„Europa – jest wspólnotą tworzących ją członków, wspólnej waluty, wspólnych interesów gospodarczych i bezpieczeństwa. Można tutaj śmiało powiedzieć: wspólnotą wartości. Nawet referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej niewiele zmienia. Również w związku z negatywnym stosunkiem do FTA TTIP w Niemczech, należy powiedzieć jasno: ważnym zadaniem gospodarki jest budowa mostów i nawiązywanie relacji międzynarodowych.

Idea wyjścia – “Exit” – czy to w Anglii, czy gdziekolwiek indziej, nie jest – w dzisiejszym świecie, wielu złożonych zależności – żadnym rozwiązaniem. Żyjemy aktualnie w świecie technologii, począwszy od handlu towarami po transport pasażerski. W Niemczech praktycznie, nie ma innej branży, niż technologiczna, która może dać podobny wynik – 75 % maszyn z Niemiec jest eksportowanych. Aż 55% eksportu trafia do Europy, która jest najważniejszym rynkiem dla niemieckiej inżynierii maszynowej, wyprzedzając Chiny i USA!

img_9077

Pamiętajmy o łączących nas podobieństwach w zmieniającym się świecie, aby zapewnić rozwój i perspektywy dla przyszłych pokoleń – to bardzo istotne. Mimo dzielących nas różnic zawsze trzeba znaleźć wspólny język i pole do współpracy.”

.

Więcej o inwestycjach w Warszawie na stronie http://warszawa24.ovh/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com