Trawa krajobrazowa nie tylko na trawniki

Na pierwszy rzut oka sztuczna trawa ogrodowa wygląda jak prawdziwa. Nie było tak jednak na początku, gdy dopiero powstawała. Jakość pierwszych syntetycznych muraw pozostawiała wiele do życzenia. Nie spełniały one swojego zadania, można było mówić wręcz o sprawianiu dyskomfortu podczas biegania po nich. Obecnie wygląda to zupełnie inaczej, liczne ulepszenia i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych sprawiło, że sztuczny trawnik stał się produktem o wysokich walorach estetycznych i użytkowych. Nic więc dziwnego, że znalazł szerokie zastosowanie. Można spotkać go nawet na prywatnych posesjach, wspaniale zastępuje naturalną trawę.

Sztuczna trawa nie tylko na boiskach sportowych

Na układanie sztucznej trawy decyduje się wiele osób, co wynika przede wszystkim z jego niezwykłej wytrzymałości. Warto od razu zaznaczyć, że nie było tak na początku, czyli w połowie XX wieku, gdy amerykański naukowiec po raz pierwszy stworzył syntetyczną murawę. Miała ona zastąpić trawę na boiskach piłkarskich, ale niestety bieganie po niej stało się niekomfortowe. Wynikało to głównie z tego, że sztuczną trawę kładziono na twardą nawierzchnię betonową. Murawa miała krótkie runo, nie oznaczało się zbyt dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Upadek groził poważnym urazem i kontuzję mogącą wykluczyć z gry na pewien czas.

Minęło kilkadziesiąt lat i powstała trawa trzeciej generacji, o wysokich walorach użytkowych i estetycznych. Do złudzenia przypomina naturalny trawnik, zastosowanie polipropylenu i polietylenu sprawiło, że sztuczna murawa stała się odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Może być intensywnie użytkowana i pomimo tego nadal prezentuje się efektownie. Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem to warto zapoznać się z asortymentem dostępnym pod linkiem https://trawa-krajobrazowa.pl/.

Co przemawia za wybraniem sztucznej trawy?

Pod koniec XX wieku dywanowe trawy szybko znalazły się na licznych stadionach. Obecnie mają one szerokie zastosowanie, wykorzystuje się je także na prywatnych posesjach. Sztuczna trawa do ogrodu jest niezwykle miękka, przyjemnie się po niej chodzi. Trzeba się jej lepiej przyjrzeć, aby zobaczyć, że jest wykonana z syntetycznego materiału. Na tarasie sprawdza się rewelacyjnie, to samo można powiedzieć o balkonie, wybór pada przede wszystkim na trawy krajobrazowe, natomiast w obiektach sportowych używa się trawy boisko Są one wykonane z bardziej wytrzymałych włókien, cechują się także większą sprężystością.

Sztuczna trawa będzie świetnym rozwiązaniem do miejskich parków i ogrodów. Może posłużyć jako pas zieleni, wysepka przy rondzie. Niektórzy montują syntetyczne murawy także w domowych wnętrzach, przykładowo w salonie lub pokoju dziecięcym. Sztuczna trawa idealnie nadaje się na zewnątrz i wewnątrz budynków różnego przeznaczenia. Jest odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, silne promieniowanie słoneczne, opady atmosferyczne, intensywne użytkowanie. Można po niej skakać, biegać i grać w piłkę. Każde miejsce świetnie nadaje się na montaż syntetycznej murawy. Może być ono nasłonecznione lub zacienione. Sztucznego trawnika nie trzeba kosić, nawozić, podlewać. Wystarczy regularne szczotkowanie i usuwanie odpadów.

Jak wygląda sprzątanie po zgonach w Warszawie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com