Transporter rolkowy- co trzeba o nim wiedzieć i gdzie się on przydaje?

 

Transporter rolkowy to powszechnie wykorzystywany rodzaj przenośnika, który znajduje się na wyposażenie licznych przedsiębiorstw. Używa się go przede wszystkim do transportu ładunków w liniach technologicznych oraz na stanowiskach montażowych. Na rynku dostępne są modele z automatycznym napędem oraz bez napędu. Duży wybór różnych maszyn pozwala na wybranie odpowiedniej wersji podnośnika do rodzaju prowadzonej działalności.

Transportery rolkowe- co należy o nich wiedzieć?

Przenośniki rolkowe znacząco wspierają tradycyjny proces załadunku oraz rozładunku towarów. Maszyny te stanowią najpopularniejszy sposób transportu bliskiego. Wyróżniają się wytrzymałą, sztywną i lekką budową. Co ważne, ich ustawienie można modyfikować, jeśli chodzi o stopień pochylenia czy wysokość. Ponadto dają możliwość łączenia z innymi transporterami. Da się też zamontować do nich takie urządzenia jak ograniczniki końcowe, regulowane podpory czy bandy boczne.

Ze względu na modułową konstrukcję, użytkownik może tworzyć całe systemy podnośnikowe o wybranym przez siebie rozmiarze i kształcie. Transportery rolkowe używane są do transportu elementów dosyć małych o płaskiej powierzchni styku. Większe modele sprawdzają się natomiast do przemieszczania towarów o nieregularnych kształtach (pojemniki, worki, skrzynie, palety). Maszyny te charakteryzują się dużą nośnością wynoszącą nawet kilka ton. Sprzęty te możemy podzielić na:

  • przenośniki rolkowe ręczne,
  • przenośniki rolkowe napędzane,
  • przenośniki rolkowe grawitacyjne.

Rolki w zależności od rodzaju przenośnika mogą być wykonane ze stali, stali z otuliną gumową, PCV czy aluminium.

Jakie są zalety transporterów rolkowych?

Ważną zaletą tego typu maszyn jest możliwość dołączenia silnika, który pozwala na kontrolę obrotu rolek. Ponadto sprzęty te wyróżniają się solidną konstrukcją i wysoką nośnością. Istotne jest też to, że są w stanie spełnić różne oczekiwania użytkowników. Gwarantują cichy transport towarów bez dodatkowych kosztów energii. Ich zaletą jest też elastyczna zmiana kierunku transportu, ustawienie oraz dopasowania. Maszyny te nie są też wymagające, jeśli chodzi o zabiegi konserwacyjne.

Przenośniki rolkowe- główne sposoby zastosowania

Transportery rolkowe wykorzystuje się głównie podczas takich czynności jak: kontrola wagowa, sortowanie, kompletacja, transport ładunków, pakowanie. Jak widać, są to urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu. A gdzie kupić transporter rolkowy? Najlepiej wybrać zaufanego i sprawdzonego sprzedawcę, który oferuje wysokiej jakości maszyny.

Transportery rolkowe okazują się nieocenione w wielu gałęziach przemysłu oraz produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com