Transfer pieniędzy z UK do Polski – wybierz dobrze!

Przelewy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski to najważniejszy korytarz przekazów pieniężnych, a polscy migranci mieszkający w Wielkiej Brytanii wysyłają około 600 milionów funtów z powrotem do Polski każdego roku i ma to tendencję wzrostową. Jeśli potrzebujesz przelać pieniądze do Polski z Wielkiej Brytanii, musisz się rozejrzeć za idealnym przekazem pieniężnym ponieważ taka decyzja sprawia, że przelew pieniędzy do Polski stanie się tańszy i prostszy.

Dzięki temu, że wybierzesz dobrze – będziesz mógł przesyłać pieniądze 24/7 za pośrednictwem bezpiecznej i przyjaznej dla użytkownika platformy płatności online. Zwykle ta sama platforma nie tylko pozwoli Ci na transfer pieniędzy z UK do Polski ale też pozwoli Ci również zaoszczędzić pieniądze na przelewach z Wielkiej Brytanii do Polski, ponieważ zapewni opłaty za przelew, które należą do najniższych na rynku. Znajdź też po średnika, który zapewnia bardzo konkurencyjne kursy wymiany złotego polskiego. Odwiedź jednak wpierw stronę dotyczącą opłat, aby dowiedzieć się więcej i nie popełnić błędu podczas wyboru najlepszego pośrednika.

Do jakich banków możesz przesyłać pieniądze?

Najważniejsze jest być współpracował z członkiem sieci bankowej SWIFT, to znaczy, że będzie on w stanie przesyłać pieniądze do większości polskich banków. Oto niektóre z bardziej popularnych banków, do których regularnie przesyłane są z UK pieniądze – być może któryś z nich będzie i Ciebie interesował:

  • PKO Bank Polski
  • BRE Bank
  • ING Bank Śląski

Jakie są ograniczenia przy przelewie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski?

Wykonanie przelewu do Polski będzie proste, ponieważ obecnie nie ma ograniczeń walutowych w handlu złotym polskim. Należy jednak sprawdzić w banku narodowym najnowsze informacje, ponieważ przepisy te mogą ulec zmianie.

Chociaż nie ma żadnych przepisów dotyczących przelewów do Polski, będziesz musiał podać wybranemu transferowi kilka niezbędnych informacji, które są niezbędne do przetworzenia płatności. Będzą musieli znać imię i nazwisko odbiorcy, numer jego konta bankowego, kod SWIFT / BIC i numer IBAN.

Pamiętaj, że nie będą jednak w stanie wykonać przelewów w tej samej walucie, dlatego nie możesz na przykład zapłacić w złotych polskich, jeśli chcesz przelać PLN na konto złotówkowe. Podczas gdy nasz wiodący na rynku kurs wymiany złotego polskiego i niskie opłaty za przelewy pozwalają Twoim pieniądzom pójść dalej, wiele banków pobiera opłaty administracyjne za przyjmowanie przelewów międzynarodowych. Ta opłata może zmniejszyć kwotę, która jest zapisywana na koncie bankowym odbiorcy, ale często transfer pośredniczący nie ma kontroli nad tą opłatą. Dlatego tak ważne jest, by dokładnie zapoznać się z warunkami umowy i wiedzieć tym samym na co, się zgadzamy.

Niemniej jednak, jeśli chodzi o transfer pieniędzy z UK – jak widzisz jest wiele do przemyślenia, ale też wiele opcji do wyboru. Musisz rozsądnie do tego podejść a na pewno cała procedura będzie dokładnie taka jak chcesz – bezpieczna i bez strat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com