Transakcje online? Jak prowadzić sklep internetowy?

Transakcje online to wbrew pozorom bardzo częsta forma płatności, oraz zakupu różnych towarów i usług. Wszechobecna globalizacja zachęca ludzi do tego typu inwestycji. W sieci odbywa się mnóstwo transakcji, w różnych dziedzinach, na ogromne pieniądze. Nie można tego ignorować. Sklep stacjonarny, nigdy nie da nam tak wielkich możliwości, przy tak małych inwestycjach. Przykład? Proszę bardzo.

Jesteśmy producentem np. stołków. Ile możemy ich sprzedać na lokalnym rynku? Czy nasze roczne dochody w końcu nie zaczną spadać? Ktoś może powiedzieć, że świetnie sobie radzi. Ok. Może i świetnie sobie radzi, ale np. za dziesięć lat, co może się zmienić? Nic. Będzie tak samo. Sklep, który się nie rozwija, w końcu zacznie upadać. No dobrze.

A jakich trzeba by użyć nakładów finansowych, aby się rozwijać? Trzeba szukać zbytu na rynkach poza granicami kraju, jeśli nasze stołki opanowały już nasz kraj własny. Inwestycja? Ogromna. Potrzebna znajomość języków, lub wynajęcia tłumaczy, sama podróż – to nie bagatela. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na wczasy, niż podróże biznesowe, z których nic może nie wyniknąć (nie ma gwarancji, że świat zachwyci się naszymi stołkami, prawda?)

Jest jakieś wyjście?

Oczywiście, możemy sobie prowadzić produkcję i sprzedaż naszych stołków stacjonarnie. Ale proszę się zastanowić, jaki dochód możemy osiągnąć i jakie korzyści, przenosząc nie tyle produkcję, co jej zbyt do sklepu internetowego? Globalizacja dała tę możliwość, że teraz z naszym towarem możemy dotrzeć nawet na drugi koniec świata, promując go i sprzedając wszystkim tym, którym może się on spodobać i którzy zechcą go kupić.

Wyobraźmy sobie, że np. w Papui Nowej Gwinei jakiś szaman kupi nasze stołki i będzie z nich korzystał przy naradach plemiennych. Niemożliwe? Owszem, byłoby to niemożliwe, gdybyśmy wciąż je sprzedawali w rodzinnym sklepiku na przedmieściach, ale nie w internecie. W internecie wszystko jest możliwe.

Sklep internetowy, ale dla kogo?

Sklep internetowy jest dla tych, którzy idą z duchem czasu. To jedyny wymóg. Chcieć. Jak go prowadzić, możemy dowiedzieć się właśnie w internecie. Nie jest to trudne. Jeśli mamy już sprecyzowaną branżę (wiemy, czym chcemy handlować), jeśli uważamy, że trafiliśmy w oryginalną niszę rynkową, to należy jak najszybciej wziąć się za pracę, aby nikt nam tej niszy nie zagarnął. Bardzo ważne jest, aby dotrzeć do klientów jako pierwsi, ponieważ ewentualna konkurencja może ustalać swoje ceny, jednak ceny to nie wszystko. W internecie ważne są komentarze na temat sklepu. Wielu klientów jeśli się zrazi, może już nie wrócić i pociągnąć za sobą innych.

Jak prowadzić taki sklep?

Atrakcyjny towar to podstawa. Jego cena nie powinna znacząco przekraczać ceny konkurencji. Możemy pozwolić sobie na wyższą cenę tylko wtedy, gdy nasza opinia jest wyśmienita. Jeśli posiadamy mnóstwo pozytywnych komentarzy, te kilka negatywnych nie gra roli i może być kojarzona właśnie z konkurencją. Kupujący przez internet nie widzą namacalnie towaru, dlatego muszą być pewni, że inni którzy kupili byli zadowoleni.

Więcej o sklepach internetowych na stronie https://sky-shop.pl

One Comment on “Transakcje online? Jak prowadzić sklep internetowy?”

  1. Według mnie najważniejszą rzeczą przy zakładaniu sklepu on-line jest dokładny plan i analiza rynku. Trzeba znać oczekiwania klientów i konkurencję, żeby być w pełni przygotowanym do prowadzenia biznesu internetowego. Warto też przeanalizować rynek zagraniczny, ponieważ inne kraje często dają ogromną szansę na sukces. Sama po kilku miesiącach przygotowań rozszerzyłam ofertę swojej firmy na Wielką Brytanię i zdecydowanie nie żałuję. Niestety nie miałam wystarczającego doświadczenia aby zrobić wszystko samodzielnie, dlatego skorzystałam z usług firmy Nowe Kolory, która bardzo profesjonalnie zajęła się ekspansją mojego e-sklepu i zadbali o wszystkie niezbędne aspekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com