Transakcje bezgotówkowe – wygoda, szybkość, bezpieczeństwo

Według najnowszego badania pt. „Postawy Polaków wobec form płatności” wynika, że jako argument przemawiający za płatnościami bezgotówkowymi Polacy wskazują przede wszystkim szybkość, ale nie tylko!

Płatności bezgotówkowe w Polsce, co nas czeka

Rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce trwa, coraz więcej punktów usługowo-handlowych jest zaopatrzona w terminal płatniczy. Społeczeństwo także staje się otwarte na „bezgotówkowość”, a ta forma płatności zaczyna przejmować kolejne sektory. Z badania wynika, że ponad 50% respondentów wybiera płatności bezgotówkowe, a jako powody takiego wyboru podają – wygodę, oszczędność czasu oraz innowacyjność. Respondentom zadano także pytanie związane ze spontaniczną znajomością metod płatności – prawie 60% podało płatność kartą, pozostałe pozycje zajęła karta płatnicza, kart VISA, PayPass, ale i płatność kartą na PIN. Podczas badania wykrystalizowały się grupy pokazujące podejście do preferowanych płatności – Królowie Życia, Sceptycy, Marzyciele, Gospodarni, Optymalni oraz Zamożni. Więcej informacji na temat badania oraz wynikające wnioski znajdziesz na stronie http://bezgotowki.pl/


Fundacja „Polska Bezgotówkowa”, czyli wsparcie dla przedsiębiorców

Na początku roku 2018 wystartował Program Wsparcia Obrotu Gotówkowego „Polska Bezgotówkowa”, którego celem jest upowszechnianie i promocja płatności bezgotówkowych w Polsce. Projekt kierowany jest gównie do mikro i małych przedsiębiorców – na co możesz liczyć? Fundacja w ramach programu dofinansuje terminal płatniczy oraz koszty związane z obsługa transakcji bezgotówkowych przez 12 miesięcy. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy obawiali się wysokich kosztów związanych z zakupem sprzętu (terminal płatniczy) oraz jego obsługą. Ponadto jako właściciel punktu usługowo-handlowego masz szanse na innowację, czyli udostępnienie klientowi nowej formy regulowania rachunku (płatności zbliżeniowe, płatności telefonem, karta VISA).

Rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce

Podsumowują Polacy ze względu na duża otwartość na nowe technologie, są także zainteresowani nowoczesnymi formami płatności. Dzięki wsparciu fundacji „Polska Bezgotówkowa” możesz odpowiedzieć na potrzeby klientów i dać im możliwość płatności bezgotówkowych – terminal płatniczy w tym momencie staje się powoli stałym elementem każdego punktu usługowo-handlowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com