Tonery dla firm – czym się kierować dokonując zakupu?

W każdym biurze jednym z najważniejszych sprzętów biurowych jest drukarka, która jest mocno eksploatowana. Codziennie bowiem drukuje się setki dokumentów. Warto więc zadbać o to, by zarówno urządzenie było dobrej jakości, jak i wykorzystywane w nim tonery i tusze. Nie ma bowiem nic gorszego, niż przestój w działaniu firmy spowodowany niesprawną drukarką.

Większość firm, w których drukarki używane są na co dzień, stawia przede wszystkim na jakość urządzeń. Kierują się więc przy wyborze trwałością i niezawodnością, a nie jak najniższą ceną. Dobrą opinią wśród właścicieli firm cieszą się drukarki Epson, wśród których można znaleźć zarówno proste drukarki atramentowe, jak i wielofunkcyjne urządzenia, w których drukowanie jest jedną z wielu opcji. Korzystając z drukarki Epson trzeba jednak liczyć się z tym, że prędzej czy później skończy się w niej tusz umieszczony przez producenta. Wtedy stajemy przed wyborem – jakie tusze i tonery wybrać do urządzenia? Zarówno oryginały, jak i zamienniki mają sporo zalet, które warto rozważyć przed dokonaniem zakupu.

 Nie w każdym przypadku można skorzystać z zamiennika

Oryginalne tonery do drukarek Epson to pewność, że po wymianie na nowy drukarka będzie działała bez problemu (zobacz tonery do drukarek epson). Oryginały są bowiem tak zaprojektowane, by działały optymalnie jedynie z danym konkretnym urządzeniem. Często bywa i tak, że do danego modelu drukarki nie da się dokupić zamiennika, a w grę wchodzi jedynie oryginał. Tak się dzieje w przypadku nowoczesnych urządzeń laserowych, które po wymianie na zamiennik mogą całkowicie się zbuntować i odmówić działania. Jest jednak sporo drukarek, w których bez szkody dla jakości drukowania można umieścić zamienniki. Są to przede wszystkim proste urządzenia atramentowe. Dzięki zamiennikom można nieco obniżyć koszty eksploatowania drukarek, kosztują bowiem kilkadziesiąt procent mniej niż oryginalne tonery. Warto jednak pamiętać, by kupować je u sprawdzonego producenta, który gwarantuje wysoką jakość oferowanych przez siebie produktów. Podejrzanie tanie tonery powinny wzbudzać szczególną ostrożność.

 Warto kierować się jakością, a nie niską ceną

Wybierając tonery i tusze do firmowych drukarek warto kierować się przede wszystkim ich jakością. Cena ma bowiem drugorzędne znaczenie. Większość takich wydatków można bowiem wrzucić sobie w koszty prowadzenia działalności. Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie tonerów za każdym razem u tego samego sprzedawcy, który zawsze oferuje produkty najwyższej jakości. Nie należy natomiast szukać oszczędności na siłę, gdyż może to spowodować spore problemy z użytkowaniem drukarki. Wiele osób wybiera bowiem najtańsze rozwiązanie, czyli regenerację tonera za pomocą wstrzyknięcia do niego tuszu. Zdarza się i to dosyć często, że po takim działaniu drukarka całkowicie odmawia posłuszeństwa, gdyż wykrywa tusz niewiadomego pochodzenia.

One Comment on “Tonery dla firm – czym się kierować dokonując zakupu?”

  1. Oczywiście, że współczynnikiem cena/jakość. To też zależy jakie wydruki potrzebujemy, jeśli krystalicznie czyste to wtedy cena za toner wyższa, ale do druku WZetek i faktur wystarczą zwykłe. Dobre tonery do HP zobacz tutaj. Firmy budżetowe ale nie no-name.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com