Telefony firmowe – jak o nie dbać, by działały jak najdłużej

Telefony służbowe to podstawowy sprzęt wykorzystywany podczas pracy, bez względu na jej charakter. Intensywnie użytkowane w różnych warunkach mogą być w większym stopniu narażone na usterki. Na szczęście można podjąć kroki, by ograniczyć ich ryzyko, a drogim nieraz urządzeniom zapewnić bezpieczeństwo.

Telefon firmowy dopasowany do warunków pracy

Telefon jest niezbędny do prac przedstawicielom wielu branż i zawodów. Jeśli jest on wyłącznie urządzeniem służbowym, powinien być jak najlepiej dostosowany do środowiska, w którym pracujemy, bo tylko wtedy możemy zminimalizować ryzyko jego uszkodzenia. Dbanie o urządzenie będzie łatwiejsze, gdy zainwestujemy w model o mocnej obudowie oraz wzmocnionej szybce wyświetlacza. Jeżeli pracujemy w terenie albo w miejscu zapylonym bądź istnieje ryzyko kontaktu telefony z wodą, warto przy jego wyborze zwrócić uwagę na dodatkowe parametry, jak np. pyłoszczelność i wodoszczelność – w tym wypadku estetyka ma znaczenie drugorzędne.

Służbowy smartfon – jak go zabezpieczyć?

Telefon służy dziś w miejscu pracy nie tylko do wykonywania połączeń głosowych. Bardzo często musi zapewniać także łączność z internetem oraz dostęp do aplikacji ułatwiających zarządzanie, planowanie, organizację czasu, prowadzenie mediów społecznościowych, kampanii reklamowych czy robienie zakupów. Dlatego w roli aparatów firmowych najczęściej spotykamy dziś smartfony, których cena może wielokrotnie przekraczać cenę tradycyjnego telefonu.

Większy koszt zakupu smartfonów sprawia, że wszelkie ewentualne awarie czy uszkodzenia są wyjątkowo dotkliwe. Wielu z nich można jednak uniknąć – przed przypadkowym porysowaniem obudowy zabezpieczy telefon etui lub pokrowiec, a większą wytrzymałość szybki zapewni naklejona na nią folia poliwęglanowa. Dobrym pomysłem jest również zakup ubezpieczenia telefonu służbowego, które polecane jest szczególnie w przypadku aparatów z wyższej półki oraz intensywnie eksploatowanych. W ten sposób zabezpieczamy się na wypadek, gdy urządzenie ulegnie awarii na skutek nieprzewidzianych sytuacji – będziemy mogli liczyć na jego darmową naprawę lub wymianę.

Zasady użytkowania telefonów firmowych

Jak każdy telefon, również aparat służbowy wymaga zachowania pewnych zasad użytkowania, dzięki którym przedłużmy jego żywotność. Należy przede wszystkim unikać nagrzewania telefonu oraz jego chłodzenia – oznacza to, że nie może być on wystawiany ani na działanie promieni słonecznych, ani mrozu. Ważne jest także codzienne obchodzenie się z telefonem – nie należy przenosić go w kieszeni czy w torbie wraz z innymi przedmiotami, szczególnie jeśli mają one ostre krawędzie. Uszkodzeniem może grozić także zbytnie obciążanie ekranu smarftona oraz wszelkie upadki, do których dochodzi np. w wyniku pozostawienia aparatu na krawędzi stołu. Miejmy na uwadze równie kwestię oprogramowania i koniecznie stosujmy program antywirusowy.

Dbałość o telefony firmowe powinna więc być rozpatrywana kompleksowo. Dobór urządzeń odpowiednich pod względem parametrów technicznych i konstrukcji, stosowanie gadżetów chroniących przed uszkodzeniami i w końcu właściwe użytkowanie sprawią, że urządzenia posłużą nam przez dłuższy czas.

Najczęstsze błędy w pielęgnacji iPhone’a – jak ich uniknąć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com