Telefon na firmę – jak porównywać oferty?

Oto poradnik, jak wybrać najlepszego dostawcę telefonów dla firmy, aby zaspokoić biznesowe potrzeby i płacić jak najmniej. Wybór najlepszej oferty telefonów komórkowych dla firm powinien być prosty. Zdecydujesz się przecież na tę firmę która oferuje najlepsze stawki, najbardziej elastyczne plany i najszerszy wybór telefonów na interesującym cię poziomie, oczywiście wszystko po atrakcyjnej cenie.

Ale gdzie należy narysować linię między ceną a wydajnością?

Wybieranie najlepszego telefonu dla firm polega na tym, aby wiedzieć w którym miejscu dokonać kompromisów. Jeśli znasz budżet i wiesz sporo na temat wzorców użytkowania telefonów w twojej firmie, jest ok, ale jeśli nie – musisz zacząć od tego. Samo porównaniu wszystkich największych operatorów wirtualnych sieci komórkowych w Polsce jest dzisiaj dużo łatwiejsze, dzięki dostępnym w sieci porównywarkom, ale będzie dużo łatwiej gdy już wcześniej zidentyfikujesz potrzeby firmy na podstawie:

• zakresu potrzeb,
• cen,
• wyboru urządzeń,
• dodatkowych funkcji.

Uwzględnienie tych czynników powinny pomóc Ci wejść w odpowiedni plan dla swojej firmy.

Najlepsza usługa telefonii komórkowej to na pewno ta, która zapewni ci szeroki zasięg, szybkość i niezawodność. Dobrze też gdy propozycja obejmuje dodatkowe bonusy, jak np. 10 GB mobilnych hotspotów i wideo HD. Aby znaleźć takie perełki oferty musisz być na bieżąco z informacjami o stanie przemysłu komórkowego, ponieważ ten zmienia się stale. Musisz uwzględniać każdy istotny czynnik przy porównywaniu przewoźników. Cena wbrew pozorom nie jest to jednak główny czynnik – jeśli szukasz wyłącznie na rynku najtańszej usługi, którą możesz uzyskać, zdecydowanie polecamy zapoznanie się z komentarzami firmowych użytkowników telefonów komórkowych którzy też tak zrobili, by uczyć się na ich błędach.

Więc co jest najważniejsze?

Najważniejszymi czynnikami branymi pod uwagę powinny być:

• zasięg
• jakość obsługi.

Najlepiej też będzie, jeśli przy porównaniu wykorzystasz dane z niezależnych źródeł innych firm, ponieważ wtedy możesz liczyć na rzetelne informacje na temat jakości i szybkości. Opcje jakie dają dzisiejsze porównywarki w sieci umożliwiają testowanie szybkości pobierania, co jest niezbędna dla dokładnego, niezależnego sprawdzenia jakości i niezawodności planów i telefonów jakie oferowane są twojej firmie.

Zatem dla znalezienia najlepszych telefonów i pakietów biznesowych szukaj w sieci stron, na których możesz znaleźć obiektywne, dokładne i bezstronne oceny mobilnej wydajności sieci. Względem wyżej wymienionych czynników staraj się przetestować tak dużo kategorii jak to możliwe, aby jak najlepiej ocenić szybkość i niezawodność danych, jakość połączeń i jakość tekstu. Zawsze można skorzystać również z specjalnych narzędzi przydatnych do prowadzenia naszej analizy jakości sieci. Warto także uwzględnić dane zgromadzone przez klientów oraz wziąć pod uwagę swoje własne doświadczenia w skorzystaniu z usług telefonicznych, nawet jeśli miały one jedynie wymiar osobisty, a nie biznesowy.

Źródło: Hurtownia GSM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com