Taxi bagażowe – pomysł na ciekawy biznes

“Piękne jest to, co podoba się całkiem bezinteresownie” – Immanuel Kant.

Praca, którą wykonuje człowiek, zajmuje mu średnio dziesięć godzin dziennie. Oczywiście są ludzie, którzy pracują znacznie mniej. Dziesięć godzin – to tylko średnia czasu, jaką wykorzystujemy. Są też tacy, którym praca zajmuje o wiele więcej czasu. Skrajnością pozostają ci, którym brakuje całej doby, ponieważ oprócz czynności materialnych, ich myśli o pracy zajęte są cały czas. Nie mniej trzeba przyjąć, iż dziesięć godzin w ciągu doby – to średnia wykonywanej pracy.

Te dziesięć godzin pracy każdy z nas chciałby przeżyć w miarę spokojnie. Bez stresu, zawirowań, ryzyka, nerwów. Jednak, życie to nie bajka i tak się nie da. Dlatego też chcemy zminimalizować złe nastroje, aby żyło się lepiej i dłużej. Co należy zrobić? Najlepiej, jeśli praca, którą wykonujemy dostarcza nam satysfakcji i co najważniejsze – wystarczającej ilości gotówki na nasze potrzeby związane z „pobytem na planecie Ziemia”. Taxi bagażowe może być takim pomysłem na ciekawy i zabezpieczający nas finansowo biznes. W większych miastach, jak np. Warszawa, jest dostateczna ilość ludzi, którzy mogliby korzystać z naszych usług.

Choć nie każdy przeprowadza się codziennie, a i konkurencja nie jest mała, można temu zaradzić stosując nawet minimalnie niższe ceny, a przede wszystkim traktując klienta i jego rzeczy z szacunkiem. Praca na swoją renomę może oczywiście potrwać jakiś czas, ponieważ dobre wieści nie rozchodzą się tak szybko, jak złe. Dlatego ważne jest, aby każdego klienta i jego rzeczy traktować jak własne. Wtedy możemy mieć pewność, że zadowolony klient wróci, a jeszcze poleci nas innym. Usługi bagażowe i związane z tym np. przeprowadzki to interes z dobrą perspektywą. Pracy dla takiej firmy raczej nie zabraknie, ponieważ zamożność Polaków rośnie, co powoduje także wzrost zapotrzebowania na te usługi.

Od czego zacząć?

Na pewno trzeba zacząć od samochodu. Taxi bagażowe, to nie samochód osobowy. Można kupić auto, wypożyczyć, albo wynająć. Są firmy specjalizujące się w tym zakresie. Można także wziąć samochód ciężarowy w leasing. Wtedy przyda nam się pomoc fachowca w tym zakresie. Mam tu na myśli pomoc doradcy bankowego. Forma taxi bagażowe zajmująca się przeprowadzkami, oraz innymi usługami dotyczącymi wożenia rzeczy o dużych gabarytach, lub w dużych ilościach, to firma z przyszłością. W wielkich miastach nie braknie klientów, pomimo dość dużej konkurencji. Jeśli już mamy samochód, powinniśmy zainteresować się zatrudnieniem pracowników.

Nie będziemy przecież sami nosić mebli po schodach, lub innych przedmiotów o dużych gabarytach. Nie byłoby to nawet możliwe ze względu na ograniczone możliwości jednego człowieka. Jeśli już mamy choćby jednego pracownika, przyda nam się jeszcze księgowa. Są firmy zajmujące się właśnie księgowością i do takiej firmy możemy się udać. Nie znając się na księgowości, nie polecam samemu zajmować się tym procederem, ponieważ w gąszczu przepisów można całkowicie się zagubić.

A niestety Urząd Skarbowy nie zrozumie naszej niewiedzy, ponieważ nieznajomość przepisów nikogo nie usprawiedliwia. Wynajęta księgowa zajmie się skrupulatnie naszymi rachunkami, opłatami ZUS, podatkami, a niejednokrotnie jeszcze doradzi, co zrobić, aby nie wydać za dużo. Każda firma ma prawo mieć straty i wydatki i takie musimy przedstawić na odpowiednich dokumentach. My mamy się zająć zarabianiem pieniędzy, a nie prawem. Od tego powinniśmy mieć księgową. Jeśli już mamy samochód, pracownika, księgową, warto zainteresować się tzw. zbytem, czyli szukaniem klienta. I tutaj nie powinno być problemów, ponieważ w większych miastach zapotrzebowanie na przewóz towarów jest ogromne.

Pomimo dość dużej konkurencji. Jeśli np. 300 kierowców w dużej aglomeracji odchodzi na emeryturę, tyle samo zajmuje ich miejsce. Klienci pozostają zawsze bez względu na wiek. Jeśli chcemy pracować na własny rachunek, firma taxi bagażowe to dobry pomysł, zakładając, iż mamy już prawo jazdy, co w dzisiejszych czasach jest normą dla większości społeczeństwa. Dajmy sobie szansę i pracujmy na własną renomę i na własną przyszłość.

Tagi:

Taxi bagażowe Warszawa, przeprowadzki Warszawa

One Comment on “Taxi bagażowe – pomysł na ciekawy biznes”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com