Tapeta w kuchni – czy to dobry pomysł?

Jesteś na etapie aranżowanie kuchni? W wielu profesjonalnych projektach kuchni z powodzeniem wykorzystuje się dekoracyjne tapety ścienne. Dlaczego tak chętnie wykorzystuje się tapety także w kuchniach?

Kuchnia jest to miejsce, w którym często powietrze jest cieplejsze i bardziej wilgotne niż w pozostałych pomieszczeniach w mieszkaniu – z tego względu wybiera się elementy wyposażenia, które są odporne na działanie wilgoci. W czasach, gdy wszystkie tapety ścienne były wykonane z nietrwałego papieru, zastosowanie tapety w kuchni kończyło się szybkim jej zniszczeniem – papier bowiem pod wpływem wilgoci szybko pęcznieje, rozwarstwia się i odkleja od powierzchni ściany. Jednak wraz z rozwojem technologii produkcji pojawiły się tapety wykonane z całkowicie innych materiałów – między innymi tapety winylowe.

Tapety winylowe w kuchni

Czym jest tapeta winylowa? Jest to tapeta wykonana z tworzywa sztucznego o nazwie polichlorek winylu. Tworzywo to jest całkowicie odporne na działanie wody oraz wilgotnego powietrza. Taka tapeta znakomicie sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale nawet w łazience. Trwałość takiej tapety jest uzależniona jedynie od jakości zastosowanego kleju, a te w obecnych czasach są już na prawdę na bardzo wysokim poziomie. Tapeta winylowa jest też mniej podatna na działanie promieni słonecznych oraz uszkodzeń mechanicznych dzięki czemu może posłużyć w kuchni przez całe lata. Winylowe tapety kuchenne znajdziesz w ofercie takich znanych marek jak Rasch, Marburg, Ugepa czy Cristiana Masi. Wzornictwo tapet kuchennych jest niezwykle urozmaicone. Bez problemu znajdziemy tapetę z motywem, który będzie w pełni odpowiadał naszym oczekiwaniom. Zwłaszcza w sklepach internetowych z tapetami wybór wzorów jest na prawdę imponujący.

Tapeta w kuchni w połączeniu z panelami szklanymi

Wielu projektantów z powodzeniem stosuje barwne tapety ścienne jako tło dla przezroczystych, szklanych paneli ściennych. Warstwa szkła sprawia, że tapeta jest całkowicie bezpieczna i nienarażona na wpływ podwyższonej temperatury lub wilgoci, które tak często występują w kuchni. W tego typu rozwiązaniach stosuje się najtańsze tapety wykonane z papieru nie przyklejone na trwałe do ściany (na pewno nie w takiej mierze jak typowe tapety). Dzięki temu od czasu do czasu panele szklane można od ściany odkręcić, by wymienić tapetę na nową. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy w łatwy sposób zmienić aranżację kuchni podczas kolejnego remontu.

Tapeta kuchenna może przedstawiać rozmaite motywy, które podkreślają charakter kuchni. Dzięki zastosowaniu tapet dekoracyjnych możemy skutecznie nadać wnętrzu indywidualny charakter odzwierciedlający nasze kuchenne upodobania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com