Szykujesz inwestycje w firmie? Kredyt czy pożyczka na raty?

Ciągle zmieniający się rynek, rosnąca konkurencja czy nowości w branży skłaniają przedsiębiorców do zmian w firmie, czego wynikiem jest rozwój i inwestycje, które są konieczne, aby firma dobrze funkcjonowała. W zależności od rodzaju przedsiębiorstwa, profilu jego działalności koszty związane z inwestycjami są różne, jednak najczęściej nie są to małe kwoty.

Pomoc finansowa z instytucji

Wiele instytucji finansowych oferuje pomoc finansową dla przedsiębiorców. Zanim jednak zaczniemy się rozglądać za takim rozwiązaniem, warto zastanowić się nad kilkoma istotnymi elementami. Jednym z nich jest kwota, jaką chcielibyśmy uzyskać. Nie bez znaczenia pozostaje również okres spłaty oraz dotychczasowa historia pożyczkowa firmy. Banki, czyli instytucje o najwyższym poziomie zaufania wśród klientów oferują kredyty dla firm, a ich wachlarz jest całkiem spory.

Aby go jednak otrzymać, należy spełnić szereg wymogów, mieć nieposzlakowaną historią kredytową oraz najlepiej, aby posiadać firmowy rachunek bankowy w banku, w którym ubiegamy się o kredyt. Drugą opcją jest pożyczka ratalna. Zaciągana zazwyczaj w instytucjach parabankowych, wymaga mniej formalności i cała procedura trwa zdecydowanie krócej. Jednak w przeciwieństwie do bankowych kredytów kwota, którą możemy otrzymać w pożyczce jest niższa, a czas jej spłaty krótszy niż ten w banku. Różnice w kredytowaniu widać na pierwszy rzut oka. Decyzję dotyczącą wyboru placówki oraz rodzaju wsparcia finansowego należy więc wybrać samodzielnie, w zależności od tego, jaka kwota i na jaki czas pożyczkowania nas interesuje.

Na co zwracać uwagę

Starając się o kredyt na rozwój firmy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Jeśli wnioskujemy o pomoc w banku, często może on nas prosić o dodatkowe dokumenty, związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Warto jest przed złożeniem wniosku zapoznać się dokładnie z listą wymaganych dokumentów oraz warunkami, na jakich przyznawany jest kredyt dla firm.

Tu nie bez znaczenia pozostaje strona finansowa przedsiębiorstwa- jest to znak, że firma jest w stanie terminowo spłacić zaciągnięty kredyt. Nieco inne wymagania stawiane są przez instytucje parabankowe. Te z kolei oferują szybkie pożyczki ratalne, które ograniczają się do minimum formalności, a sam wniosek można najczęściej wypełnić i wysłać online. Jest to doskonała okazja dla przedsiębiorców potrzebujących szybkiego zastrzyku gotówki. Jednak podobnie, jak w przypadku banku, także korzystając z usług instytucji parabankowych należy zapoznać się ze wszystkimi zasadami udzielania i spłaty pożyczek, zwłaszcza z kosztami udzielania pożyczek.

Jak wykorzystać kredytobiorców

Wsparcie finansowe jest dobrym rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy gotówki, której obecnie nie posiadamy. Szczególnie istotne jest to w przedsiębiorstwie, które do generowania zysków musi koniecznie posiadać wolną gotówkę do inwestowania w swoją działalność. Podobnie, jak w przypadku starania się o kredyt konsumencki należy wykazać się zdrowym rozsądkiem i trzeźwym myśleniem.

Artykuł przygotował serwis http://www.finanovacash.pl/ – porównaj kredyty online

2 Comments on “Szykujesz inwestycje w firmie? Kredyt czy pożyczka na raty?”

  1. Pracuję w dużej firmie i u nas zawsze takie kwestie finansowe i nowych inwestycji pomaga nam rozwiązywać kancelaria Conselion, która czuwa nad bezpieczeństwem zawieranych umów i wybiera dla nas najkorzystniejsze rozwiązania. Do tej pory nigdy się nie zawiedliśmy.

  2. Ja tam nie potrzebuję agencji prawnej. Nie mam jakiś strasznie dużych potrzeb finansowych bo prowadzę usługi elektryczne. Czasem jak braknie kilku stówek np. na sprzęt to pożyczam na http://www.chwilowka24.org bez wychodzenia z domu. Spłacam po 30 dniach i odsetki są minimalne. Banki omijam z daleka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com