Szybkie wskazówki dla osób zarządzających magazynem

Wraz z szybkim rozwojem branży magazynowej, każdego dnia powstaje coraz więcej magazynów, z nowymi wyzwaniami związanymi ze zmieniającym się krajobrazem. Od wydajnego magazynowania po produktywność i bezpieczeństwo pracowników, kierownicy magazynów muszą kontrolować wiele czynników, aby zapewnić prawidłowe działanie.

Aby zaspokoić te potrzeby, zebraliśmy kilka cennych wskazówek od specjalistów dla różnych obszarów zarządzania magazynem

Inteligentna przestrzeń, nie znaczy większa

Większość właścicieli firm uważa, że potrzebują więcej miejsca, gdy mają już dodatkową przestrzeń. Po prostu nie wiedzą, jak jej używać: Po prostu ma miejsce nieefektywność. Zaczynasz od dużej pustej skorupy, która jest wysoka i głęboka, i powoli zaczynasz ją wypełniać w miarę rozwoju firmy. Oczywiście większość wysiłków firmy koncentruje się na generowaniu sprzedaży, a magazyn zostaje zapomniany. Wkrótce twój magazyn jest pełny, ale to zmarnowane miejsce i masz dużo niewykorzystanego potencjału.

Istnieje wiele opcji półek. Dwupoziomowa lub antresola, stacjonarna lub mobilna. Jeśli możesz ścisnąć rzędy półek i otworzyć je tylko wtedy, gdy wymagany jest dostęp, możesz zaoszczędzić 50% powierzchni… wtedy dopiero może mieć miejsce efektywne zarządzanie magazynem .

Czy twój produkt numer jeden jest najłatwiejszy do zdobycia? Jeśli pracownicy magazynu regularnie podróżują po magazynie, aby dotrzeć do największych bestsellerów, tracisz czas w porównaniu z utrzymywaniem wszystkiego w pobliżu.

Zainstaluj system kierowany głosem

Instalacja systemu głosowego może zwiększyć wydajność o 40% w pierwszym miesiącu (!) jej użytkowania. Początkowo pracownicy magazynu mogą się obawiać, że nie będą w stanie dostosować się do instrukcji ustnych. Jednak w ciągu zaledwie kilku dni wszyscy zwiększą ustawienie prędkości, które otrzymują z poleceń głosowych. Po dwóch tygodniach będą pracować w najszybszym ustawieniu.

Głos niewątpliwie stał się głównym nurtem technologii magazynowej, jednak w stosunkowo tradycyjnej branży wdrożenie go może dać przewagę w porównaniu z innymi firmami dystrybucyjnymi. Co najważniejsze, pozwala to zapewnić wyższą jakość usług i wysoki poziom otrzymywanych zamówień wysyłkowych tego samego dnia.

Używaj większych wózków

Brzmi to pozornie prosto, ale większe wózki mogą zwiększyć produktywność. Wybierając towar do wielu kontenerów zamówień (np. skrzynek zawierających partie zamówień), firmy mogą skutecznie zbierać wiele zamówień jednocześnie za pomocą jednego koszyka. I upewnij się, że wózek ma spory rozmiar (z co najmniej dwiema lub trzema półkami) i jest w stanie obsłużyć wiele zamówień, dużo więcej niż do tej pory!

Jeśli możesz dostać trochę większy wózek, który może pomieścić kilka pojemników lub pudełek jednocześnie, możesz podnieść stawki kompletacji, zamiast robić 20 podróży przez magazyn, aby wybrać 20 zamówień. To naprawdę działa. Jest to niewielka różnica w kosztach, ale naprawdę wielka jeśli chodzi o wydajne zarządzanie całym magazynem, którym się zajmujesz w swojej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com