Szybki program do faktur

Zastanawiasz się czy program do faktur może być szybki? Czy istnieje program, który pozwoli przygotować fakturę w parę minut i jeszcze wysłać ją do klienta? Oczywiście, że dostępne są takie rozwiązania. W obecnych czasach fakturowanie nie jest nudnym i pracochłonnym zajęciem. Wystarczy tylko nabyć odpowiedni program do wystawiania faktur i innych przydatnych firmie dokumentów.

Program do faktur

Czy słyszałeś o Faktura Small Business? To program do wystawiania faktur bardzo prosty w obsłudze i funkcjonalny. Oprogramowanie przygotowała firma MEGA-TECH. Program jest dedykowanym małym i średnim firmom. Łatwo wystawia się w nim dokumenty sprzedażowe typu: faktura VAT, faktura bez VAT (jeżeli przedsiębiorca nie jest czynnym podatnikiem VAT), faktura proforma, faktura korygująca czy paragon fiskalny. Program współpracuje z drukarkami fiskalnymi znanych firm dzięki czemu fiskalizacja przebiega bardzo sprawnie. FSB to również program do fakturowania z JPK. Korzystający przygotuje szybko plik JPK_FA czy JPK_VAT. Program jest na bieżąco aktualizowany o wprowadzane zmiany prawne. Posiada także wiele opcji odpowiadających za personalizację wyglądu dokumentów i samego programu do potrzeb użytkowników przez co jest uniwersalny.

Dokumenty magazynowe. Czy też program do faktur?

Poszukując narzędzie do wystawiania faktur można trafić na połączenie programu fakturującego z magazynowym. Tak jest chociażby w przypadku programu Faktura Small Business Handel. Oprogramowanie to pozwala wygenerować faktury oraz dokumenty magazynowe. Użytkownik przygotuje więc np. fakturę VAT marża, uproszoną końcową, proforma, VAT, bez VAT, paragon fiskalny, ale i również WZ, PZ, PW, MM i RW. Możliwości jest wiele wystarczy za darmo przetestować wszystkie opcje. Program ten pozwala wygenerować JPK, przygotować oferty, zamówienia czy cenniki dla kontrahentów. Wszystkie dokumenty można szybko przesłać do kontrahentów przez e-mail, seryjnie wydrukować lub wyeksportować do znanych rozszerzeń plików. W programie można tworzyć kartoteki klientów i towarów, zarządzać stanami magazynowymi i przeprowadzać inwentaryzację.

Przydatne automatyzacje

Zarówno program FSB oraz FSBH posiadają opcje automatycznego pobierania danych kontrahentów z bazy CEIDG, jeżeli znany jest numer NIP ich firmy. Dodatkowo chcąc wystawić fakturę w obcej walucie programy pobierają średnik kurs waluty z NBP na dany dzień. Oprogramowania pozwalają także przygotować dokumenty w różnych językach. Użytkownik może zapisać swoje dane i kontrahentów w kartotece, przez co szybkiej będzie wystawiał faktury w przyszłości. W programach można zapisać własne logo czy pieczątkę, co znacznie ułatwia pracę. Istnieją także oznaczenia kolorystyczne, które pozwalają przypisać klientom, bądź wystawionym dokumentów samodzielnie wybrane kategorie.

Propozycje od MEGA-TECH to gwarancja posiadania prostych a zarazem bardzo funkcjonalnych oprogramowań. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na FSB lub FSBH z pewnością będzie czerpał z programu wiele korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com