Szukasz pomysłu na urlop w Polsce? Odpowiedź brzmi: Zakopane!

Zakopane – to znana wszystkim Polakom górska miejscowość stanowi doskonałą opcję na udany urlop bez względu na porę roku. Jest to cudowna kraina, która zapewnia odwiedzającym dostęp do:

  • ośnieżonych szczytów,
  • wodospadów,
  • malowniczych lasów,
  • górskich jezior,
  • dzikiej przyrody,
  • uroczych miasteczek,
  • dolin porośniętych łąkami.

Zakopiańskie góry oferują turystom (także tym biznesowym) szeroką gamę okazji do aktywnego wypoczynku, takich jak jazda na rowerze górskim, piesze wycieczki, jazda na nartach, a nawet paralotniarstwo. To górskie miasto stanowi świetną bazę do innych pobliskich atrakcji – z Tatrzańskim Parkiem Narodowym na czele. Oferuje swoim gościom wspaniały dostęp do okolicy, zatem czy to urlop czy podróż biznesowa logistycznie sprawdzi się doskonale.

Dlaczego warto wybrać Zakopane na wymarzony urlop?

Wyjątkowe w tym miejscu jest to, że nawet jeśli podczas wizyty pogoda nie rozpieszcza – to i tak jest znakomicie. Jest w Polsce kilka miejsc, które naprawdę wpadają w pamięć turystów, a jednym z nich jest właśnie Zakopane. Góry otaczają to urokliwe miasteczko pełne uroku i kultury, a hotele w Zakopanem są wyjątkowo różnorodne i gościnne. Owszem, że polskie morze czy Kraków też są fajne, ale wszyscy jeżdżą do Krakowa i nad Bałtyk. Zamiast tego lepiej planując urlop w Polsce lepiej udać się Zakopanego – wyjątkowe doświadczenie gwarantowane! Mimo iż jest to miejsce dość popularne wśród Polaków, jest stosunkowo mało znane dla reszty świata – zatem stanowi dobry pomysł na zabranie tam ze sobą kontrahentów zza granicy, by zrobić na nich naprawdę dobre wrażenie i przekonać do wspólnych interesów.

Co robić podczas urlopu w Zakopanem?

Zakopane stanowi doskonałą bazę wypadową do wędrówek po polskich górach. Miasto znajduje się tuż obok Tatrzańskiego Parku Narodowego, a szlaki które można tam znaleźć są naprawdę bogate. Większość szlaków to jednodniowe wędrówki, co pozwala na całodniową wycieczkę na szczyt, tylko po to, by później wrócić do miasta i zrelaksować się w dobrze wyposażonym pensjonacie. Lub jeśli czujesz, że Twoje mięśnie potrzebują jeszcze więcej odpoczynku – możesz udać się do cudownego Zakopiańskiego Spa.

Wokół Zakopanego nie brakuje górskich jezior. Najbardziej znanym jest Jezioro Morskie Oko – to około dwugodzinny spacer od punktu wyjścia, w każdą stronę. Warto? Prawdopodobnie jest to jedno z najpiękniejszych jezior na świecie! Najlepiej więc spakować lunch do ulubionego plecaka i spożyć obiad w okolicy jeziora.

Niesamowita kuchnia Podhala

Oscypek to pyszny wędzony ser owczy. Jest to lokalna podstawa kulinarna, dlatego znajdziesz stoiska sprzedające ten przysmak w całym Zakopanem i różnych innych schroniskach w całym regionie. Przepis na bazie którego jest przygotowywany jest ściśle przestrzegany i pochodzi z XIV wieku. Można również znaleźć dania z sera smażone na patelni i podawane z żurawiną, jeśli jesteś fanem sera, na pewno się zachwycisz! Dokładając do tego gorące grzane wino – poczujesz się spełniony na tym swoim długo wyczekiwanym polskim urlopie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com