Szkolenie Outlook – 7 ciekawostek

Poczta elektroniczna ułatwia kontakty biznesowe i towarzyskie, a nowoczesny program MS Outlook wpływa na sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem. Program pozwala na wysyłkę i odbieranie wiadomości e-mail, zarządzanie kontaktami osób, z którymi współpracujesz oraz śledzenie zadań. To zaawansowane narzędzie i warto poznać jego pełne możliwości dzięki szkoleniom dostępnym online http://imperiumszkoleniowe.pl/szkolenia-e-learning-outlook

Program dla osób wielozadaniowych

Outlook umożliwia zarządzanie kalendarzem, co jest istotne dla osób, którzy realizują wiele projektów i mają wiele spotkań w ciągu tygodnia. Szkolenie z obsługi Outlooka pozwala poznać jego proste i złożone funkcje, dzięki czemu nawet codzienni użytkownicy programu będą pracować szybciej i bardziej efektywnie.

Czy wiesz kim są odbiorcy szkoleń MS Outlook?

Szybki kurs MS Outlook został stworzony dla wszystkich, które chcą nauczyć się pracy w  programie. Może Cię zdziwić fakt, że w szkoleniu biorą udział pracownicy biurowy i urzędnicy instytucji państwowych, którzy na co dzień posługują się programem. Wśród kursantów spotkamy też menadżerów i studentów. Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą usprawnić pracę z pocztą elektroniczną MS Outlook. Zarówno wiedza teoretyczna, jak i praktyka zdobyte na kursie, pozwolą na płynną obsługę poczty, zarządzanie kontaktami i dobrą organizację pracę, dzięki wykorzystaniu kalendarza.

Outlook zapewnia idealną współpracę w teamie

Na szkoleniu dowiesz się jak panować nad kalendarzem MS Outlook, pracować z wieloma kalendarzami oraz zadaniami. Kursanci uczą się jak współdzielić obiekty programu Outlook z innymi współpracownikami. Program pozwala udostępnić kalendarz lub wiadomości z własnej skrzynki odbiorczej innych osobom.

Outlook przypomina o dodaniu załącznika do maila

Jeżeli nie wprowadzisz zadania czy terminu, to program Outlook nie przypomni Ci o tym. Jednak nie pozwoli zapomnieć o dodaniu załącznika do maila. Jeśli w treści maila wpiszesz słowo „załącznik” lub „załączony” MS Outlook będzie czuwał nad wysyłką maila z załącznikiem.

Program poprawia koncentrację w pracy

Podczas wymiany opinii drogą mailową, zwłaszcza  w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach, każdy odbiorca otrzymuje wiele maili związanych z wątkiem głównym. Dlatego jeśli zależy Ci na wysokiej jakości pracy i szybkim ukończeniu projektu, możesz zignorować całą konwersację zamiast osobno usuwać poszczególne maile.

Ustawianie alertów

Jeśli czekasz na ważną informację, np. odpowiedź w sprawie pracy czy inną wiadomość – masz możliwość ustawienia alertu mailowego. Dzięki temu nie musisz  nieustannie sprawdzać listy wiadomości programu Outlook. Alerty można ustawić według określonych kryteriów tak, aby wyświetlały się na pulpicie i na pewno ich nie przegapisz. Na pulpicie nie wyświetlą się natomiast wiadomości zaszyfrowane czy podpisane cyfrowo.

Praca z wieloma oknami programu Outlook

Jeśli lubisz sprawną pracę i chcesz szybko przechodzić między skrzynką pocztową a kalendarzem albo notatkami, dzięki Outlookowi możesz wyświetlać je obok siebie. Przełączanie się między widokami – pocztą e-mail, kontaktami, kalendarzem, zadaniami, notatkami i folderami jest prostą czynnością. Można jednocześnie otworzyć dowolną z tych opcji w nowym oknie programu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com