Szkodniki w ogrodzie

Każdy marzy o pięknym, zielonym ogrodzie, w którym rośnie idealna trawa, a na tarasie znajduje się komplet wygodnych mebli. Intensywne prace i regularne dbanie o zieleń jest nie tylko czasochłonne, ale także wymagające. Czasami wystarczy chwila i na idealnej trawie znajdzie się kopiec kreta, szczury w koszu na śmieci czy obsikany płot, na którym pojawią się nieestetyczne plamy. Jak poradzić sobie z niechcianymi gośćmi?

Pozbądź się dziur i plam na ogrodzeniu

Psy i koty, szczególnie te bezpańskie potrafią wyrządzić sporo szkód w ogrodzie czy przy ogrodzeniu. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się uciążliwego problemu. Do dyspozycji masz granulat, spray czy proszek. Odstraszacz do psów powinien być skuteczny, a jednocześnie bezpieczny dla zwierząt i człowieka. Preparat wydziela nieprzyjemny dla czworonogów zapach, dzięki czemu nie przebywają w spryskanych lub posypanych miejscach. Skutecznie powstrzymują także inne zwierzęta przed obsikiwaniem płotu czy koszy na śmieci. Płyn do odstraszania psów to najlepszy sposób, na poradzenie sobie nieprzyjemnym zapachem, bez obaw o zniszczenie roślin. Przed użyciem warto przeczytać zalecenia producenta na etykiecie.

Poradź sobie z kretami

Krety drążą w glebie tunele oraz tworzą nieestetyczne kopce. Jeżeli zauważysz, że na trawniku znalazł się kopiec, to warto od razu reagować. Do dyspozycji masz szereg różnych rozwiązań, które pozwalają pozbyć się szkodnika w humanitarny sposób. Środki do odstraszania kretów dostępne są w postaci pułapek, sprayów czy preparatów. Co ważne, produkty nie zabijają zwierzaka, a jedynie skutecznie go odstraszy. W internetowym sklepie Kolorowy Koszyk znajdziesz wiele produktów, które z pewnością sprostają oczekiwaniom każdego, komu zależy na pięknym, zielonym trawniku. Wszystkie produkty kupisz w atrakcyjnych cenach.

Szczury i myszy

W koszach na śmieci, garażach, czy piwnicach mogą pojawić się niechciani lokatorzy w postaci szczurów, czy myszy. Zostawiają odchody, które zanieczyszczają miejsce, a także wiele różnego rodzaju bakterii. Dodatkowo potrafią przegryźć plastik, kable czy zniszczyć sprzęty. Warto sprawnie się ich pozbyć. W tym celu wyłóż dostępną w różnej formie trutkę na gryzonie lub pułapkę. Preparaty wykazują właściwości mumifikujące, co pozwala pobyć się gryzoni w szybki, prosty i higieniczny sposób.

Pozbycie się szkodników sprawi, że Twój ogród znów będzie ładny. Warto również zapobiegać pojawieniu się nowych gryzoni. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu śmietników, umieszczeniu urządzeni emitujące fale dźwiękowe i specjalne drgania. Postaw na wysokiej jakości rozwiązania i zamów niezbędne produkty, które zapewnią Ci ciche i błogie godziny spędzone w otoczeniu zieleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com