System monitoringu dla nieruchomości komercyjnych – warto?

Jako zarządca nieruchomości komercyjnych na pewno wiesz, że jednym z twoich głównych obowiązków jest ochrona wartości nieruchomości. Upewnienie się, że lokatorzy są usatysfakcjonowani i przestrzeganie zasad budowlanych to praca na pełen etat. Dzięki zastosowaniu coraz bardziej wyrafinowanego i przyjaznego dla użytkownika nadzoru wideo takie cele są bardziej osiągalne.

Nadzór wideo stał się bardziej skalowalny i elastyczny niż kiedykolwiek wcześniej. Mobilne aplikacje monitorujące dają użytkownikom możliwość korzystania z ich systemu wideo i oglądania nagrań na żywo ze zdalnej lokalizacji:

  • oszczędzając czas

  • redukując liczbę wizyt w obiekcie.

Jeśli zarządzasz witryną z wieloma budynkami, na przykład parkami korporacyjnymi, najlepszym rozwiązaniem mogą być systemy monitoringu z bezprzewodowym internetem. Ta nowatorska generacja zabezpieczeń – dzięki aplikacjom mobilnym na wyciągnięcie ręki – zapewnia zasięg na dużą odległość dla Twojej nieruchomości, w przeciwieństwie do prowadzenia kabli sieciowych, co nie zawsze jest możliwe między wieloma budynkami. Ze względu na wysokie koszty wykonywania wykopów zwykle nie można prowadzić kabli sieciowych w tego typu instalacjach.

Mobilny nadzór zapewnia użytkownikom natychmiastowy i nieograniczony dostęp do systemu kamer bezpieczeństwa bezpośrednio z inteligentnego urządzenia np.

  • Iphone’a

  • Androida

  • tabletu

o ile użytkownik jest podłączony do Internetu. W związku z tym nie jest potrzebny komputer ani laptop do monitorowania Twojej nieruchomości. Jeśli nie możesz odwiedzić swojej nieruchomości lub ogólnie zaoszczędzić czas, możesz uruchomić aplikację mobilną – tak jak każdą inną aplikację w telefonie – i zobaczyć wszystkie widoki z kamery tuż przed swoimi oczami.

W razie potrzeby menedżerowie budynków mogą przeszukiwać nagrany materiał filmowy, aby sprawdzić czynności dnia, łatwo przesuwając się przez wiele widoków z kamery i konfigurując je w różnych trybach wyświetlania, aby zapewnić sobie najwyższą wygodę przeglądania. Menedżerowie budynków mogą także przechwytywać i przesyłać migawki obrazów za pośrednictwem wiadomości MMS do władz lokalnych, aby wykorzystać je jako dowód podczas zgłaszania incydentu. Ta funkcja jest nieodłączną cechą technologii wideo, która szybko zastępuje użycie przestarzałego wideo telewizji przemysłowej (CCTV).

Aplikacje mobilnego nadzoru wideo są dostępne bezpłatnie dla praktycznie wszystkich producentów oprogramowania do zarządzania wideo i rejestratorów sieciowych. Dostępnych jest kilka stylów korpusu aparatu, w tym kule, kopuły i ukryte kamery. Tradycyjne kamery mają rozpoznawalny kształt i są zwykle bardziej oczywiste dla przechodniów, podczas gdy kamery kopułowe mają bardziej estetyczny wygląd i są bardziej dyskretne w swoim wyglądzie. Wiele kamer jest dziś odpornych na wandalizm i odpornych na manipulacje, co pomaga zapewnić odpowiednią ochronę aparatu przed celowym uszkodzeniem.

Ponieważ zarządcy nieruchomości zaczynają wdrażać lub aktualizować swoje strategie monitorowania, ważne jest, aby wziąć pod uwagę równowagę między ochroną a prywatnością najemców, biorąc pod uwagę korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com