Suplementy organiczne dla aktywnych kobiet: po jakie sięgnąć?

Nie wystarczy, mieć pod ręką kosmetyki takie jak krem przeciwsłoneczny, krem nawilżający i tym podobne – w poszukiwaniu młodzieńczego wyglądu. Potrzebujesz również ochrony od środka. Sprawdź te kilka składników odżywczych, które znajdziesz w organicznych suplementach od, i które każda kobieta powinna rozważyć.

Wapń – budulec kości

Wapń jest niezbędnym minerałem występującym w dużych ilościach w mleku i innych produktach mlecznych, a także w niektórych suplementach. Zazwyczaj nieco ponad 1% masy ciała kobiety to wapń, co z pewnością pomaga nam zrozumieć, dlaczego uważamy go za ważny składnik.

Dlaczego wapń jest ważny? Prawie cały wapń twojego ciała znajduje się w twoich kościach i zębach. A ponieważ kobiety są cztery razy bardziej podatne na osteoporozę niż mężczyźni, wystarczająca ilość jest niezbędna dla zdrowia kości przez całe życie. Pozostały 1% jest krytyczny, ponieważ wapń odgrywa rolę w działaniu serca i mięśni, krzepnięciu krwi i prawidłowym funkcjonowaniu komórki.

Kto tego potrzebuje? Wszystkie dorosłe kobiety, w szczególności:

  • Nastolatki lub młode kobiety, ponieważ aż do 90% dorosłej masy kostnej osiąga się w wieku 18 lat. Szczytowa masa kości występuje zwykle pod koniec lat 20.

  • Kobiety starsze niż 30 lat, ponieważ zazwyczaj tracą masę i siłę kości.

  • Kobiety w okresie menopauzy i po menopauzie, ponieważ utrata masy kostnej ma tendencję do przyspieszania, ponieważ organizm wytwarza mniej estrogenu.

Ile należy przyjmować?

Kobiety w wieku 50 lat i młodsze powinny rozważyć codzienny suplement wapnia o wartości co najmniej 500 miligramów i jeść pokarmy bogate w wapń, takie jak mleko, sery i inne produkty mleczne oraz produkty wzbogacone.

Jeśli masz więcej niż 50 lat, rozważ spożycie dziennego suplementu w ilości 800-1 000 mg zamiast jedzenia bogatego w wapń. A jeśli przyjmujesz więcej niż 1000 mg na dobę, podziel dawkę i zajmij połowę rano i połowę wieczoru, aby zapewnić maksymalną absorpcję.

Cytrynian wapnia może być lepszym wyborem, jeśli nie wytwarza się dużo kwasu żołądkowego. Dzieje się tak często w przypadku niektórych kobiet, które dorastają, a także kobiet przyjmujących leki zmniejszające wydzielanie kwasu żołądkowego w celu leczenia owrzodzeń.

Jeśli miało się w przeszłości zaburzenia czynności nerek lub przyjmuje się codziennie leki moczopędne lub inne leki, należy porozmawiać z lekarzem przed przyjęciem suplementu wapnia.

 Olej z ryb: zdrowe serce

Ryby, takie jak makrela, pstrąg, śledź, sardynki, tuńczyk i łosoś, są bogatym źródłem omega-3, mianowicie EPA (kwas eikozapentaenowy) i DHA (kwas dokozaheksaenowy).

Te wysoce specjalistyczne tłuszcze nie mogą powstać w naszym ciele, a ponieważ wiele kobiet nie je dość ryb – mogą one nie lubić smaku lub mogą obawiać się metali ciężkich lub zanieczyszczeń – nie dostają prawie zawsze wystarczającej ilości tych niesamowitych składników odżywczych.

Dlaczego ważny jest olej z ryb? Omega-3 są ważne dla zdrowia serca i naczyń krwionośnych oraz dla zmniejszenia krążących trójglicerydów w celu zmniejszenia ryzyka choroby serca. Te specjalne tłuszcze wspomagają również zdrowe stawy, zmniejszają stany zapalne i optymalizują pracę mózgu. Niektóre badania wskazują, że słabe spożycie omega-3 wiąże się z obniżonym nastrojem i depresją.

Więcej na temat suplementów organicznych przeczytasz tutaj: viridian nutrition

One Comment on “Suplementy organiczne dla aktywnych kobiet: po jakie sięgnąć?”

  1. Znacie może jakieś dobre produkty oparte na naturalnym kolagenie? Na https://icolway.pl/wszystkie-produkty/50-colaceum znalazłam całkiem fajną i niedrogą ofertę, ale zastanawiam się, czy kupowanie kosmetyków przez internet jest dobrym pomysłem? Może najpierw warto byłoby skorzystać z wypróbowania próbek. Znacie ten sklep i robiliście kiedyś w nim zakupy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com