Studia podyplomowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

 

Kończysz pewien etap studiów i zastanawiasz się, co dalej? Być może pracujesz zawodowo i chcesz podnieść swoje kwalifikacje lub chcesz ukierunkować swoje dotychczasowe wykształcenie. Trafionym rozwiązaniem może okazać się wybór studiów podyplomowych.

CZYM SĄ STUDIA PODYPLOMOWE?

Studia podyplomowe to forma kształcenia przeznaczona dla absolwentów uczelni wyższych posiadających kwalifikacje co najmniej pierwszego stopnia (licencjat, inżynier lub 2 st. – magister). Są kolejnym etapem zdobywania wykształcenia i dotyczą wyspecjalizowanego obszaru w danej dziedzinie. Kierunek studiów podyplomowych nie może zatem znacząco odbiegać od wykształcenia pierwszego stopnia, niemniej jednak pozwala zgłębić wiedzę, kompetencje i poznać daną tematykę z nowej, ciekawej perspektywy.

INWESTYCJA, KTÓRA SIĘ OPŁACA

Zastanawiasz się, czy warto wybrać studia podyplomowe? Spójrz na to, jak na inwestycję w rozwój osobisty. Wyboru podyplomówki dokonujesz zwykle, gdy masz już za sobą pewne doświadczenie edukacyjne i zawodowe, dzięki czemu znasz już swoje preferencje i wiesz, czy dana tematyka jest dla Ciebie pasjonująca lub nie. Studia podyplomowe mogą pomóc w rozwoju Twoich indywidualnych zainteresowań bądź poszerzyć specjalistyczną wiedzę niezbędną do awansu zawodowego na aktualnym stanowisku pracy. Ciekawe kierunki studiów podyplomowych są mile widziane w oczach pracodawców, poszukujących ambitnych i kreatywnych ludzi do swojego zespołu. Studia podyplomowe podjąć również w trakcie studiów magisterskich.

ZALETY STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

  • zajęcia na studiach podyplomowych odbywają się zaocznie, w wybrane weekendy, dzięki czemu możesz pracować i studiować jednocześnie;
  • otrzymujesz wiedzę “w pigułce”- studia podyplomowe to krótki program nauczania, w trakcie którego przekazywana wiedza jest skumulowana i przekazana w możliwie najbardziej przystępny sposób;
  • specjalistyczna wiedza uzyskana podczas studiów podyplomowych niemal natychmiast pozwoli wzbogacić Twój warsztat pracy;
  • zwiększasz swoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy, a Twoje CV staje się bogate i konkurencyjne;
  • wachlarz kierunków studiów podyplomowych jest bardzo szeroki, dlatego precyzyjnie dopasujesz odpowiedni zakres do swoich potrzeb i preferencji.

STUDIA PODYPLOMOWE W WAŁBRZYCHU

Przed podjęciem decyzji zapoznaj się z programem studiów, długością ich trwania i kosztami. Wszelkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej. Studia podyplomowe w Wałbrzychu prowadzone są przez wyśmienitą kadrę doświadczonych wykładowców i praktyków w poszczególnych branżach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com