Startup Pacific.org wyda ekologiczne karty płatnicze stworzone z plastiku wyłowionego z oceanu.

Poprzez oferowanie darmowych, ekologicznych kart płatniczych start-up zamierza przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci w oceanach. Karty wyprodukowane zostały z plastiku wyłowionego z oceanu, a 0,1% wartości każdej transakcji wykonanej tymi kartami zasili konto fundacji zajmujących się oczyszczaniem wód morskich z zalegającego w nich plastiku.

WWF podaje, że zanieczyszczenie środowiska powoduje przedostawanie się mikroplastiku do żywności, która następnie trafia na nasze stoły. Szacuje, że każdy z nas spożywa nawet 5 gramów mikroplastiku każdego tygodnia, a taka ilość surowca wystarczyłaby na wyprodukowanie… karty płatniczej. Pacific.org aktywnie przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia wód morskich na całym świecie, przetwarzając zalegający w wodach plastik na karty płatnicze.

Przyjazny środowisku sposób pozyskania surowca do produkcji kart to jednak nie wszystko, czym na polu ekologii chwali się start-up. Firma przekaże 0,1% wartości każdej transakcji dokonanej kartami Pacific Mastercard oraz 1% z każdego zakupu w aplikacji na rzecz fundacji zajmującej się oczyszczaniem oceanów ze śmieci.

Kartę Pacific Mastercard otrzymać można za darmo, a jedynym warunkiem jest zapisanie się na listę oczekujących na stronie internetowej https://pacific.org. Karty zostaną rozesłane do osób zapisanych na listę po planowanej na wrzesień premierze aplikacji.

Pacific to aplikacja będąca połączeniem portfela mobilnego z platformą e-commerce i darmowym kontem bankowym. Poza przyjaznymi dla środowiska kartami płatniczymi, start-up zaprezentuje użytkownikom nowy na europejskim rynku sposób płatności, kody QR. W aplikacji znajdzie się również modowy marketplace, dzięki któremu będzie można robić zakupy w wielu różnych sklepach internetowych, bez konieczności zakładania osobnego konta w każdym z nich. Pacific zamierza także stale zwiększać swoje zaangażowanie pro-ekologiczne. Poza produkcją kart z wyłowionego z oceanu plastiku i przekazywaniem części zysku na rzecz fundacji je oczyszczających, marketplace zostanie wzbogacony o zestaw narzędzi wspomagających świadome i odpowiedzialne ekologicznie zakupy, oraz oznaczenia produktów ekologicznych. Więcej o aplikacji Pacific przeczytać można na stronie start-up’u www.pacific.org.

Źródło WWF: https://wwf.panda.org/?348371%2FCould-you-be-eating-a-credit-card-a-week

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com