Start-up Preply rewolucjonizuje branżę edukacji

Wiedza i edukacja odgrywa w naszym życiu coraz większą rolę. Moda na rozwój osobisty, naukę przez całe życie dyktowana jest określonymi potrzebami i rosnącym apetytem na życie, wszechstronnością wykształcenia, chęcią bycia samodzielnym i niezależnym. Przed edukacją powszechna stawiane są wyzwania ewolucji i zmiany. Wykorzystywane nowe technologie w nauce sprawdzają się, co za tym idzie zmiany zmierzają do wyparcia tradycyjnego modelu nauki na rzecz wiedzy wirtualnej, interaktywnego procesu poznawczego. Jednak eliminacja czynnika ludzkiego, automatyzacja nauki podobnie jak w wielu innych branżach okazała się pomysłem chybionym, Preply przedstawia nową jakość edukacji w wersji online. Takiej działalności jak Preply jeszcze na polskim rynku nie było.

Od 2015 roku start up Preply podbija skutecznie rynek

a jego przyszłość wygląda dość obiecująco. Bezsprzecznie jest to udany start up, który odniósł sukces poprzez wykorzystanie sytuacji i pomysłu jakim były korepetycje przez Skype. To całkowicie nowa i innowacyjna forma nauki, można powiedzieć że długo oczekiwana przez internautów poszukujących dobrej jakości, a przy tym wygodnej metody nauki dla siebie. W przeciwieństwie do wielu odkryć biznesowych grono odbiorców nie jest wąską grupką osób, ale jest to światowy rynek liczony w milionach korepetytorów i uczniów. Start-upy zrewolucjonizowały zarówno rynek pracy, jak również gospodarkę w ogóle. To zupełnie nowy model biznesowy oparty na poszukiwaniu potrzeb odbiorców, ewolucji przedsięwzięcia biznesowego bazującego na identyfikacji popytu i jego kreowaniu. Jednym z takich projektów jest platforma edukacyjna, w pełni internetowa pod adresem preply.com. Nie wyróżniałaby się ona spośród wielu innych witryn oferujących pomoce dydaktyczne i edukację online, gdyby nie fakt, iż e-korepetycje dokonały przełomu w edukacji językowej, a z czasem w edukacji w ogóle. Obecnie korepetycje przez Skype są nie tylko znane, popularne i polecane, ale uchodzą za najlepszą metodę nauki, tak angielskiego, japońskiego, jak i matematyki, historii, czy biologii.

skype_www

U początków działalności start-upu projekt zakładał pośrednictwo między uczniem a native speakerem danego języka. Z czasem ofertę poszerzono o polskich lektorów, bowiem takie było zapotrzebowanie odbiorców Preply, jednak i to nie wystarczyło by zaspokoić potrzeby użytkowników, co za tym idzie ofertę rozszerzono o korepetytorów stacjonarnych, a także inne przedmioty. Pierwszymi przedmiotami, które nie należały do edukacji językowej były przedmioty ścisłe – matematyka, fizyka, chemia, z czasem dołączyła biologia, a ostatnio również historia, informatyka i katalog korepetycji przez Skype wciąż się poszerza.

Wraz z poszerzeniem oferty o nowe przedmioty platforma uzupełniła wiele funkcjonalności serwisu tworząc kompleksową propozycję edukacyjną. Tym samym zrewolucjonizowała branże edukacji zdalnej. Od kilku lat edukacji online przybywa odbiorców. Z uwagi na wygodę oraz różnorodność tematyczną, taniość, jak i dostęp do wielu źródeł wiedzy edukacja online zyskuje, jednak pojawienie się e-korepetycji do złudzenia podobnych do korepetycji klasycznych dokonało przełomu i wzbudzenia zainteresowania korepetycjami ze Skype w grupie osób dotąd wysoce konserwatywnych. Często wymienianą wadą edukacji przez internet była konieczność samodyscypliny, samodzielność w organizacji nauki, jak również brak elastyczności kursów, kontaktu z realnym nauczycielem, którego można by dopytać, prosić o przykład lub inny sposób wytłumaczenia. Wszystko zmieniło się odkąd dostępne są korepetycje. Nie dość, iż nauka w formie e-korepetycji z Preply bazuje na indywidualizacji nauki i zajęciach face to face, to uczeń poprzez rzeczywisty kontakt i interakcje pozwala uczyć się efektywnie.

1

Dla przykładu zobacz co w Krakowie oferuje portal: https://preply.com/pl/krakow/korepetycje-z-angielskiego

Dzięki Preply nie musimy daleko szukać korepetytora, niezależnie od tego czy potrzebujemy pomocy na poziomie zaawansowanym, czy też szukamy korepetytora dla dziecka. Także pod kątem dyspozycyjności, możemy znaleźć korepetytora, który dostosuje się d naszych potrzeb, nie przeciwnie. To bardzo ważne w przypadku oferty dla osób pracujących, kadry managerskiej, osób aktywnych. Brak czasu na naukę, doskonalenie zawodowe jest powodem, dla którego szukamy oferty online. Dzięki możliwości nauki zdalnej możemy wkomponować zajęcia w grafik pozostałych nie zważając na porę dnia, czy nocy.

language-9

Preply wygrywa z konkurencją obszerną bazą ofert, do której chętnie zaglądają uczniowie, ale i chętnie dołączają kolejni lektorzy oferujący naukę zdalną i stacjonarną. W serwisie znajdziemy zarówno tanie korepetycje z obszarów, gdzie edukacja jest tańsza, jak i droższe zajęcia z renomowanymi nauczycielami. Pośród setek ofert możemy wybrać najlepszą jakościowo. Wybór usprawnia wyszukiwarka pozwalająca na filtrowanie ofert zgodnie z wybranymi kryteriami jak chociażby lokalizacja, tryb nauki, kwalifikacje, przedmiot, zakres cenowy itd. poza znalezieniem oferty dla nas idealnej możemy skorzystać także ze wskazówek innych użytkowników, jakimi niewątpliwie są opinie oraz oceny wystawiane korepetytorom. To ciekawy dodatek platformy, którego brakuje innym serwisom ogłoszeniowym. Warto podkreślić iż mimo tego, że platforma sprawia wrażenie pojemnej tablicy ogłoszeń, to jest czyś więcej, bowiem oferuje pośrednictwo w organizacji lekcji, jak i rozliczeniu. Jest to ważny element dający Preply przewagę, gdyż to właśnie obawa przed oszustwem internetowym stanowiła opór przed podejmowaniem nauki online. W Preply zyskujemy gwarancje jakości, poprzez realne opinie, możliwość reklamacji zajęć, jak również gwarancję bezpieczeństwa środków wpłacanych na konto korepetycji. Preply przejmując środki od ucznia chroni interes nauczyciela jak i ucznia, wypłacając je korepetytorowi po zrealizowaniu zajęć i ich zaakceptowaniu. Plusem tego rozwiązania jest także możliwość ograniczenia kosztów transakcji zagranicznej do minimum płacąc PayPal czy też kartą płatniczą. Korzystając z Preply oszczędzamy czas nie tylko na dotarciu na zajęcia, nauce także w delegacji, w podróży, łączeniu nauki z innymi aktywnościami, ale także na poszukiwaniach korepetytora. Dodatkowym plusem nauki z Preply jest fakt, iż platforma jest darmowa. Rejestracja użytkownika jest bezpłatna, a dalsze korzystanie z zajęć niezobowiązujące.

O Preply więcej na http://mamstartup.pl/ukrainski-startup-chce-zdalnie-uczyc-jezykow-obcych

Brak opłat przyciąga wielu zainteresowanych, zwłaszcza iż Preply wychodząc naprzeciw niezdecydowanym i nieprzekonanym do nauki ze Skype zapewnia pierwszą lekcje testową online gratis. Wystarczy dołączyć do Preply by móc się uczyć skutecznie. Nauka z Preply może być nowym odkryciem radości czerpanej z wiedzy, okazją do zdobycia nowych doświadczeń, zaś dla młodych nauczycieli sposobem na wejście na rynek korepetycji i zdobycia doświadczenia. Duże zainteresowanie Preply to tylko potwierdzenie potrzeb, jakie istnieją wśród internautów, obserwowanych w każdej grupie wiekowej, społecznej. To właśnie dzięki wykorzystaniu wiedzy o potrzebach i preferencjach odbiorców Preply jest udanym start upem. Rewolucja w branży edukacji nie ma końca, co widać po przybywających kontaktach Preply, jak i kolejnych przedmiotach dodawanych w bazie portalu. Co ciekawe z Preply korzystają zarówno użytkownicy z Polski jak również zza granicy. Jeśli jeszcze nie byłeś na preply.com to koniecznie odwiedź tę witrynę i sam się przekonaj, oceń wartość oferty Preply. Różnorodność i kompleksowość serwisu Preply urzeknie nawet największego konserwatystę edukacyjnego.

Materiały prasowe: Preply.com, 2016

Polecamy:

Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com