Stalowe hale rolnicze dla progresywnego agrobizensu. Oto, dlaczego to się opłaca

W Polsce rolnictwo stanowi bardzo ważną gałąź gospodarki narodowej, gdyż według raportu Polska Wieś 2020 w branży tej pracuje 15 proc. zatrudnionych. Co więcej, ubiegłoroczna ocena SAI Platform organizacji działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju rolnictwa wskazuje, że Polska razem z Brazylią przoduje na świecie w implementacji tego typu praktyk.

Takie zaawansowanie agrobiznesu sprawia, że firmy stawiające obiekty i hale dla przedsiębiorstw rolniczych muszą sprostać nie lada oczekiwaniom.

Firma stawiająca hale rolnicze

Hale rolnicze są budowane w zależności od indywidualnych potrzeb inwestora. Zupełnie inne standardy będą spełniać projekty obiektów przystosowanych do hodowli zwierząt, a zupełnie inne do magazynowania płodów rolnych. Polską firmą z ugruntowaną pozycją na rynku, wykonującą tego typu zlecenia zarówno w Polsce, jak i zagranicą jest MCM Project.

Spółka mająca 20 lat doświadczenia w stawianiu hal stalowych potwierdziła swoją pozycję wśród najlepszych firm na polskim rynku, zdobywając tytuł Diament Forbesa 2019 roku i na potrzeby nieustannie rozwijającej się branży rolniczej wykonuje m.in.:

  • magazyny płodów rolnych (chłodnie, mroźnie),
  • sortownie owoców i warzyw,
  • budynki inwentarskie (obory, kurniki, chlewnie)
  • garaże sprzętu rolniczego.

Hale rolnicze – stalowe czy murowane?

W ciągu ostatnich lat nowe standardy w rolnictwie zaczęły wypierać stare. Stąd obecnie pożądaną praktyką w agrobiznesie jest stawianie hal rolniczych stalowych zamiast tradycyjnych obiektów murowanych. Współczesne konstrukcje stalowe są szybsze w budowie, tańsze i w efekcie łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Obiekty projektowane i stawiane przez MCM Project idą z tzw. duchem czasu i są wykonywane z należytą starannością, odpowiadając współczesnym standardom i oczekiwaniom branży. Dziś bardzo ważne jest zapewnienie zwierzętom odpowiednich warunków. W halach rolniczych należy więc uwzględnić odpowiednią wentylację, oświetlenie, wilgotność czy regulację temperatury. Ofertę realizacji hal rolniczych warto sprawdzić na https://www.mcmproject.com.pl/hale/rolnicze.

Etapy budowy hal stalowych

Ponadto stalowe hale rolnicze w żaden sposób nie ograniczają przedsiębiorstwa np. w sytuacjach, gdy liczba bydła czy płodów rolnych się powiększa, bądź następuje w firmie transformacja. Modernizacja obiektu jest niezwykle prosta, mało czasochłonna i nie generuje ogromnych kosztów. Dzieje się tak za sprawą możliwości regulowania w dowolnym czasie długości czy szerokości stawianych konstrukcji.


Hala rolnicza Katolik Kietrz; generalny wykonawca: MCM Project

Taka elastyczność to duża zaleta dla rozwijających się podmiotów agrobiznesu, która pozwala efektywnie zagospodarować teren. MCM Project, jako generalny wykonawca hal stalowych podchodzi do każdego projektu kompleksowo przez 4 etapy:

  1. Faza projektowa, podczas której odbywa się analiza działki inwestycyjnej, opracowywana jest koncepcja zagospodarowania terenu oraz projekt budowlany. Cel tego etapu to uzyskanie pozwolenia na budowę.
  2. Prace ziemne i fundamentowe, podczas których zaleca się kontrolę geotechniczną i geodezyjną, by określić głębokość posadowienia fundamentów, by następnie móc przystąpić do realizacji wykopów.
  3. Prace budowlano-montażowe, podczas których stawiane są konstrukcje, wykonywane instalacje np. elektryczne czy wodno-kanalizacyjne. To również etap prawidłowego wykonania posadzki i prac wykończeniowych.
  4. Odbiór końcowy i oddanie obiektu do użytkowania z dopełnieniem wszelkich formalności administracyjnych w odpowiednim terminie i ostateczne uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com