Z reguły jesteśmy przyzwyczajeni do dwóch rachunków za prąd i gaz, jak również, do pewnego stopnia, do wzrostów cen za energię i ogrzewanie. Zakup tych usług od jednego sprzedawcy do jednak możliwość ograniczenia formalności i zachodu przy dokonywaniu płatności, jak również gwarancja niezmiennej ceny na czas obowiązywania umowy.
Dla większości z nas to niezbyt lubiany, ale oswojony rytuał. Kiedy wpływa wypłata, przez chwilę patrzymy z zadowoleniem na stan konta, po czym, nie kryjąc westchnienia, sięgamy po stos rachunków do zapłaty i siadamy do przelewów. Na górze stosu znajdują się zwykle rachunki za prąd i gaz, które pochłaniają największą część wypłaty. Płatności regulujemy przeważnie u dwóch różnych firm. Coraz więcej spółek energetycznych oferuje jednak zarówno sprzedaż gazu, jak i prądu. Możemy więc zrezygnować z usług jednego ze swoich dotychczasowych dostawców i zdecydować się na taką łączoną ofertę. Pozwoli to zaoszczędzić czas, a w obliczu wzrostów cen rynkowych, także pieniądze.
Czy warto kupować prąd i gaz u jednego sprzedawcy?
Polskie firmy energetyczne najczęściej dysponują oddzielnymi ofertami łączonych usług sprzedaży prądu i gazu dla firm i dla klientów indywidualnych. Enea S.A., jeden z największych na rynku dostawców prądu, prowadzi sprzedaż gazu dla firm już od kilku lat. Po dużym zainteresowaniu ofertą spółka wprowadziła także możliwość zakupu gazu dla właścicieli gospodarstw domowych. Enea zachęca dzisiaj nowych i dotychczasowych klientów ofertami „Pewna cena GAZ dla domu” i „Stała cena GAZ dla biznesu”. Jeżeli ogrzewamy dom mieszkanie lub firmę gazem, warto zainteresować się tymi propozycjami. Co da nam taki kompleksowy pakiet?
Przede wszystkim zyskujemy komfort przy dokonywaniu płatności i załatwianiu wszelkich spraw formalnych związanych z prądem i gazem. Z naszego stosu rachunków znika jeden, od tej pory obie usługi rozliczamy tylko z jednym sprzedawcą. Ponadto, nowy dostawca, daje nam gwarancję, że w czasie obowiązywania umowy na prąd i gaz, nie wzrosną stawki. Jeżeli cena gazu z taryfy nowego sprzedawcy jest niższa niż u dotychczasowego, zaczynamy oszczędzać natychmiast.
Jak wygląda zmiana sprzedawcy gazu?
Podobnie jak przy zmianie sprzedawcy prądu, przejście do nowego dostawcy łączącego dwie usługi i rezygnacja ze współpracy z dotychczasowym usługodawcą, odbywa się przy zachowaniu minimum formalności. Jeżeli chcemy podziękować naszemu obecnemu dostawcy gazu i skorzystać z jednej ze wspomnianych wyżej ofert dla Enei, niezależnie od tego, czy jesteśmy już jej klientami czy nie, wystarczy telefon do Biura Obsługi Klienta.
Zmiana taka nie wiąże się w żadnym razie z koniecznością wymiany instalacji gazowej ani wymiany liczników. Zmieni się tylko podmiot, z którym się rozliczamy. Nie zmienią się także jakość gazu ani parametry dostaw. Szczegóły ofert dostępne są na stronie internetowej dostawcy.