Sprzedaż lodów – czy potrzebne są szkolenia i kursy BHP?

Sprzedaż lodów to dobry pomysł na biznes zwłaszcza w sezonie letnim. Niemal w każdym mieście już wczesną wiosną pojawiają się lodziarnie, budki z lodami czy samochody typu food trucki, które oferują różne desery lodowe i inne zimne przysmaki. Warto jednak mieć świadomość, że prowadzenie tego biznesu jest dosyć wymagające. Nie można zapominać, że jest to branża gastronomiczna, która jest obwarowana wieloma przepisami i restrykcjami ze strony wielu urzędów.

Sprzedaż lodów wymaga odpowiednich kwalifikacji. Przede wszystkim każdy pracownik zatrudniony w lodziarni czy w budce z lodami musi mieć szkolenie BHP oraz książeczkę sanepidowską, dzięki której może zajmować się pracą z żywnością. Warto również zadbać o to, by kuchnia czy wszystkie urządzenia spełniały wszystkie normy i wymogi. Najczęściej bowiem jakiekolwiek uchybienia czy braki w trakcie kontroli mogą skutkować zamknięciem lokalu lub nałożeniem na niego sporej kary. Wszystkie normy sanitarne, atesty dotyczące produktów żywnościowych czy wykorzystywanych w działalności urządzeń powinny być na szczególnej uwadze właściciela lodziarni. W przeciwnym razie może mieć bowiem sporo kłopotów.

Kursy i szkolenia kulinarne

Osoby, które na co dzień zajmują się przygotowywaniem dobrych i wysokiej jakości deserów lodowych, muszą mieć doskonałe umiejętności i kompetencje. W tym celu warto skorzystać z oferty szkoleń czy kursów dla branży gastronomicznej, w których ofercie można również znaleźć wykonywanie lodów, deserów i tortów lodowych. Im więcej umiejętności będzie miała osoba serwująca lody, tym większym zainteresowaniem takie desery będą cieszyły się wśród klientów. Warto więc inwestować w profesjonalne szkolenia dla cukierników, gdyż ich umiejętności przekładają się na zainteresowanie klientów i zyski z lodziarni czy innego punktu sprzedającego lody.

Poza umiejętnościami ważny sprzęt

Każdy właściciel lodziarni doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że równie ważne co kompetencje ludzi czy dobra lokalizacja są też maszyny i urządzenia, które w lodziarni wykorzystywane są na co dzień. Przydadzą się więc różnego rodzaju maszyny do lodów świderków, lodów włoskich, zwykłych lodów gałkowych czy urządzenia do innych zimnych deserów lub kawy mrożonej. Wszystkie maszyny powinny być przede wszystkim doskonałej jakości, solidnie wykonane z wysokiej jakości komponentów, bezpieczne, trwałe i bezawaryjne w użytkowaniu. Jeśli więc jesteśmy na etapie planowania wyposażenia lodziarni, zadbajmy o to, by wybierać sprzęty pochodzące od sprawdzonych producentów, którzy cieszą się dużą popularnością w branży gastronomicznej. Oszczędzanie na sprzęcie i urządzeniach nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż są to zyski krótkoterminowe. Tanie maszyny to przede wszystkim częstsze awarie i dużo krótszy czas użytkowania. Lepiej więc od razu zainwestować w takie urządzenia, które bezproblemowo będą nam służyły przez długie lata.

Polecamy:
6 kłamstw na temat odzieży ochronnej i ubrań roboczych BHP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com