Sprzedaż biżuterii w świetle logistyki i rzeczywistości e-commerce

Dzisiaj porozmawiamy o logistyce w e-handlu w branży jubilerskiej. Dlaczego to jest ważne? Sprzedaż biżuterii online nie dotyczy tylko technologii sprzedaży, ale obejmuje całe spektrum składników biznesowych. Zrozumienie najważniejszych składników w sprzedaży biżuterii online ma kluczowe znaczenie. A logistyka i spełnienie są zdecydowanie jednym z nich.

Logistyka i biżuteria w świecie e-commerce

Wyobraź sobie, że masz najlepszy produkt jubilerski, znasz swoją niszę i wiesz, że twój produkt jest wystarczająco dobry, aby pokonać konkurencję na rynku. Ale to wciąż za mało. Z wyjątkiem samego produktu, musisz przygotować go w odpowiedni sposób dla swoich klientów i swojej firmy.

Widzimy trzy główne parametry tego przygotowania produktu:

  • Technologia – umiejętność sprzedaży biżuterii online

  • Obsługa klienta – możliwość utrzymania prawidłowej sprzedaży i obsługi serwisowej

  • Logistyka – obsługa fizycznego ruchu Twojej biżuterii między Tobą a Twoim klientem

Te składniki stanowią podstawę sprzedaży online. Jeśli chcesz sprzedać swoją piękną biżuterię przez Internet, musisz skoncentrować się na tych wszystkich elementach. Dzisiaj porozmawiamy o logistyce

Wróćmy do teorii ekonomicznych na sekundę. Bardzo ważną koncepcją w teorii konsumpcji jest stronniczość zamieszkania. Co to znaczy? Jeśli mam ten sam produkt umieszczony w pobliżu mojego domu lub mam ten sam produkt gdzieś daleko od mojego domu, zawsze wolę kupować blisko mojego domu. Dlaczego tak się dzieje? Bardzo zrozumiałe. Czuję się bardziej bezpieczny, jeśli mam produkt blisko siebie. W idealnej sytuacji chciałbym dostać go w swoje ręce i sprawdzić to na własne oczy i poprzez wszystkie moje zmysły. Ale w Internecie nie mamy tego przywileju, nasz klient musi kupić produkt bez oglądania go i odczuwania go, a ta niepewność staje się bardziej krytyczna i silnie wpływa na naszą sprzedaż online.

Emocjonalne aspekty konsumpcji

Dodatkowy powód znaczenia logistyki, zwłaszcza w biżuterii, jest emocjonalny. Oznacza to, że gdy zdecyduję się kupić biżuterię, chcę ją mieć teraz, a może nawet lepiej, na wczoraj. Cóż, nie musimy budować wehikułu czasu, ale musimy zrozumieć ten pomysł. Im szybciej nasz potencjalny nabywca otrzyma szansę na otrzymanie przedmiotu, tym większe szanse na jego zakup. Na przykład w odniesieniu di biżuterii ślubnej i biżuterii zaręczynowej, jeśli facet chce oświadczyć się swojej dziewczynie, czasami potrzebuje przedmiotu nie później niż następnego dnia.

Logistyka odgrywa bardzo ważną rolę i ma ogromny wpływ na sukces Twojej firmy w branży eCommerce. Nie wystarczy być technologiem i znać wszystkie algorytmy oraz zoptymalizować stronę, nie wystarczy nawet praktyczność SEO dla Google i Facebooka… To tylko technologia sprzedaży. W rzeczywistości twój produkt i jego logistyka są równie ważne. Potwierdzają to niesamowite przypadki, kiedy tylko dzięki poprawie logistyki sprzedaż online wzrasta o setki procent, nie zmieniając niczego w produkcie i technologii, i zapewniając taką samą obsługę klienta.

Konsultacja merytoryczna artykułu: https://www.michelson.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com