Sprzedawaj bez inwestowania czyli zalety Dropshipping oraz Infinii

Rynek sprzedaży internetowej na całym świecie rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Widać to na przykładzie ogromnej popularności portali aukcyjnych oraz sklepów online. Nie obawiamy się już o jakość zamawianych przedmiotów i formę zapłaty. Okazje cenowe, na które możemy natrafić w Internecie, znacząco przemawiają na korzyść e-shoppingu.

Zauważają to nie tylko klienci, ale również przedsiębiorcy, którzy chętnie wykorzystują nowoczesne rozwiązania do uruchamiania własnych platform sprzedażowych. Warto przyjrzeć się pewnym zagadnieniom, które przyczyniają się do sporych oszczędności budżetowych. Szczegółowe informacje można znaleźć pod tym adresem: http://gszymanski.pl/infinii-opinie-zarobki-dropshipping/.

Czym charakteryzuje się dropshipping?

Dropshipping to nowoczesne narzędzie w sprzedaży internetowej, które polega na przekazaniu dostawcy całego procesu wysyłki towaru. W tym modelu sklep internetowy zajmuje się wyłącznie zbieraniem zamówień od klientów i przekazywaniem ich dostawcy.

Z tego rozwiązania korzystają przede wszystkim małe e-sklepy, prowadzone samodzielnie lub maksymalnie w kilkuosobowym zespole, mające swoją siedzibę w domu bądź niewielkim biurze. Tradycyjny sposób wysyłania zamówień wymaga posiadania powierzchni magazynowej, w której można byłoby przechowywać towar przeznaczony do dostarczenia. Wymaga to inwestycji związanych z wynajmem. Ponadto nie trzeba wcześniej zamawiać żadnych produktów, co także jest ogromną oszczędnością na samym starcie. Wystarczy jedynie na bieżąco kontrolować status zamówień i przekazywać hurtowni dane klienta do wysyłki. Dropshipping pomaga zaoszczędzić nie tylko miejsce i środki finansowe, ale również czas, który trzeba byłoby przeznaczyć na zapakowanie przedmiotów oraz przekazanie ich kurierowi lub urzędowi pocztowemu.

Przetestuj swój własny sklep za darmo – 14 dni bez żadnych zobowiązań (pełne wersja sklepu, brak opłat, gotowe sklepy do wyboru)

Zysk sprzedawcy jest naliczany na podstawie różnicy pomiędzy kwotą, za jaką została zakupiona rzecz z asortymentu, a ceną, jaką ustalił on z dostawcą za wysyłkę towaru. Wyboru kontrahenta powinno dokonać się na podstawie oferty hurtowni oraz możliwości negocjacji cen za dostawę.

Co to jest Infinia i jakie są jej zalety?

Tradycyjny model handlu opiera się na tańszym kupnie produktu i jego droższej sprzedaży. Przez długi czas nie istniał żaden system, który samodzielnie wyszukiwałby aukcje, na których można zarobić najwięcej, dzięki znacznym różnicom cenowym. Z pomocą przyszła wreszcie innowacyjna aplikacja Infinia. Przez zaledwie 2 lata istnienia, umożliwiła ona dokonanie transakcji na zawrotną kwotę 2,5 mld dolarów. Od niedawna jest obecna również na polskim rynku.

Infinia opiera się na systemie dropshippingowym. Zbiera i selekcjonuje oferty z najpopularniejszych światowych platform zakupowych, tj. Amazon czy Walmart, automatycznie dodaje opisy i zdjęcia oraz przenosi je na stronę eBay, na której sprzedawca wystawia znalezioną w aplikacji aukcję za wyższą cenę, porównywalną do innych ofert w serwisie. Infinia minimalizuje ryzyko całego procesu, nie tylko ze względu na brak konieczności zakupywania towaru, ale również wstrzymanie aukcji na wypadek zmian cen lub wyprzedania produktu. Zysk stanowi różnicę między wartościami przedmiotów, jednak ze względu na swoje skuteczne działanie, Infinia pobiera określony procent ze sprzedaży, najczęściej oscylujący wokół 25 %.

Infinia nie opiera się wyłącznie na tym modelu handlowym. Umożliwia ona tworzenie sieci afiliacyjnej, dzięki czemu sprzedawca może tworzyć własne zespoły, których pracownicy będą generować prowizje po każdej zrealizowanej transakcji. Bez wychodzenia z domu można stworzyć stałe i pewne źródło dobrego zarobku.

Przetestuj swój własny sklep za darmo – 14 dni bez żadnych zobowiązań (pełne wersja sklepu, brak opłat, gotowe sklepy do wyboru)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com