Spotkania biznesowe – jakie dodatki wypada założyć mężczyźnie?

Spotkania biznesowe rządzą się swoimi prawami i trzeba pamiętać, że w ich trakcie liczy się nie tylko to, co mamy do powiedzenia, ale również to, jak się prezentujemy. Warto więc zadbać o swój wizerunek zewnętrzny, gdyż w dużym stopniu przekłada się on na to, w jaki sposób postrzega nas druga strona spotkania. Owszem, przygotowanie merytoryczne również jest ważne, jednak przed każdym spotkaniem trzeba tez przyłożyć się do swojego wyglądu zewnętrznego.

Mężczyźni podczas spotkań biznesowych ubrani są najczęściej klasycznie, bez większych ekstrawagancji. Zwykle podstawa ubioru jest dobrze skrojony garnitur, krawat i dobrej jakości koszula. Taki styl ubierania można nieco zmodyfikować latem, gdy pogoda jest dosyć uciążliwa i trudno wytrzymać w pełnym garniturze. Wtedy dobrym rozwiązaniem są wykonane z materiału spodnie oraz koszula, ale zapięta, z krawatem oraz spinkami do mankietów. W ten sposób można połączyć elegancki wygląd z wygodą, która jest niezbędna ze względu na pogodę. W sezonie zimowym oraz jesienią należy również zadbać o odpowiednio skrojony płaszcz, który będzie dobrym uzupełnieniem stylizacji.

Dobrej jakości galanteria skórzana dla wymagających

Wbrew pozorom, w przypadku panów również ważne są różnego rodzaju dodatki, które wpływają na wygląd całości stylizacji. Bardzo ważna jest teczka czy aktówka, która powinna być dopasowana do pozostałych elementów garderoby. Zadbajmy o to, by była dobrej jakości, pochodziła ze sprawdzonego sklepu, była właściwie uszyta i wykończona z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Lepiej jest od razu zainwestować w dobrej jakości teczkę niż co sezon kupować nową, bo poprzednia straciła na wyglądzie. Dobrej jakości skórzana galanteria może w niezmienionym stanie przetrwać przez długie lata. Jest to inwestycja, która na pewno przełoży się na efektowny i nienaganny wygląd, a więc także na to, w jaki sposób będziemy postrzegani w towarzystwie, także tym biznesowym.

Odrobina biżuterii dla panów

Panowie również mogą pozwolić sobie na odrobinę biżuterii, choć oczywiście mocno się ona różni od tego, co w tej kwestii prezentują panie. Niewielki, delikatny łańcuszek, sygnet czy pektorał będą świetnie się prezentować, podkreślać elegancję stylizacji, a także wpłyną na wizerunek osoby je noszącej. Jeśli chcemy nosić biżuterię do eleganckiej stylizacji, zawsze wybierajmy produkty wysokiej jakości, wykonane z doskonałych metali szlachetnych, a nie podróbki, które czasem nawet efektownie się prezentują, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Wybierając tanią biżuterię lub nadmiernie się nią obwieszając raczej nie wpływamy korzystnie na nasz wygląd zewnętrzny czy wizerunek. W przypadku doboru biżuterii zawsze należy zachować umiar i zdrowy rozsądek, gdyż w tej materii zdecydowanie mniej znaczy więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com