3 sposoby na wsparcie rozwoju firmy z branży IT

Branża IT rozwija się niezwykle dynamicznie, a firmy, które nie chcą pozostać w tyle za konkurencją, wykorzystują coraz nowocześniejsze rozwiązania, w tym wsparcie zewnętrznych partnerów. Jakie rozwiązanie dla IT mogą okazać się bardzo przydatne dla Twojego biznesu? Oto trzy przykłady!

1. Zaawansowany body leasing

Czy zdarza się, że przeszkodą w realizacji przez Twoją firmę ciekawego i dochodowego projektu jest brak mocy przerobowych w zespołach zaangażowanych aktualnie w inne przedsięwzięcia? Jeśli tak, wartym rozważenia wsparciem jest zaawansowany body leasing. Tego rodzaju rozwiązania dla IT przynoszą wiele korzyści. Przede wszystkim, nie tracisz czasu na rekrutację nowego zespołu i nie ponosisz związanego z nią ryzyka. Decydując się na body leasing, zyskujesz wsparcie zgranego i wyspecjalizowanego teamu gotowego do pracy. Po zakończeniu projektu nie musisz natomiast martwić się o zaangażowanych do jego wykonania pracowników. Specjaliści, którzy przychodzą do organizacji w ramach leasingu pracowniczego charakteryzują się świeżym spojrzeniem i wnoszą do niej kapitał swojej wiedzy i doświadczenia, które zaowocują także w przyszłości.

2. Robotic Process Automation

A może problemem Twojej firmy jest zbytnie zaangażowanie pracowników w rutynowe czynności? W XXI nie warto tracić na nie czasu. Wymieniając najbardziej innowacyjne rozwiązania dla IT, trudno pominąć Robotic Process Automation, czyli automatyzację procesów w organizacji. Oprogramowanie opierające się na sztucznej inteligencji może doskonale naśladować pracę człowieka, zarządzając procesami IT. Dzięki temu specjaliści mogą skupić się na obszarach, w których ich wiedza jest naprawdę potrzebna. Dodatkowo, eliminacji ulega także możliwość popełnienia typowo ludzkich błędów.

3. Grupa zewnętrznych specjalistów

Kolejne wsparcie z zewnątrz może stanowić zaangażowanie grupy zewnętrznych specjalistów, którzy są ekspertami w dziedzinie danego oprogramowania, na przykład konkretnego systemu CRM. Mechanizm łatwo wytłumaczyć na przykładzie Platformy Salesforce, której wdrażaniem, utrzymaniem i rozwojem w Polsce zajmuje się firma Caftware. Oferta Craftware dla IT obejmuje m.in. usługę Center of Excellence, czyli delegowanie do klienta grupy ekspertów pełniących rolę doradczą. Do jej zadań należy weryfikacja pojawiających się pomysłów, zbieranie informacji zwrotnych od użytkowników, wdrażanie rozwiązań i dobrych praktyk czy śledzenie wydajności oprogramowania.

Wspomniane rozwiązania dla IT dopasowane do potrzeb organizacji pomagają wznieść biznes na wyższy poziom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com