Polskie premiery 2020 – czego możemy spodziewać się na krajowym podwórku?

Najnowsze filmy i seriale przyciągają przed ekrany kin i telewizorów miliony widzów. Produkcje z ostatnich lat przyzwyczaiły nas do wciągającej fabuły, świetnej gry aktorskiej i efektów specjalnych. Wystarczy wskazać takie superprodukcje jak “Breaking Bad”, “Gra o Tron” czy “Stranger Things”. Wszystkie one cieszą się ogromną popularnością i chyba można już nazwać je mianem kultowych. Niedawno przywitaliśmy rok 2020, który pod względem premier i wydarzeń kulturowych nie powinien niczym ustępować poprzednim.

Polskie premiery kinowe

Wiele będzie się działo także na naszym krajowym podwórku. Pierwszą dużą premierę mamy już nawet za sobą – 3 stycznia na kinowych ekranach pojawił się film “Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Warte uwagi są także inne polskie produkcje filmowe, które swoją premierę będą miały w ciągu najbliższych 365 dni – warto wspomnieć tutaj chociażby o filmach: “Prawdziwe życie aniołów”, “Mayday” czy “Broad Peak”. Narzekać nie mogą także miłośnicy disco polo – już w walentynki zadebiutuje bowiem film, który poświęcony jest polskiemu królowi tego gatunku. Mowa oczywiście o Zenonie Martyniuku, który doczekał się biograficznej produkcji pod tytułem “Zenek”. Najgorętszą premierą początku roku jest jednak inny film. 17 stycznia 2020 roku w kinach zadebiutuje bowiem oczekiwana przez wielu produkcja – “Psy 3. W imię zasad”. Czego możemy się po nim spodziewać? Franz Maurer (Bogusław Linda) po 25 latach wychodzi z więzienia i musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Niedługo później spotyka “Nowego” (Cezary Pazura). Oprócz nich w filmie wystąpią między innymi: Sebastian Fabijański, Artur Żmijewski, Marcin Dorociński, Jan Frycz czy Mirosław Baka. Zwiastun jednego z najciekawszych polskich filmów możecie zobaczyć tutaj.

Nie tylko filmy…

Filmy i seriale to nie jedyna forma rozrywki, dla której rok 2020 może okazać się przełomowy. Coraz więcej osób poświęca swój wolny czas także wirtualnym światom. Gry komputerowe są dziś wielomiliardowym biznesem, który cieszy się ogromną popularnością wśród wciąż rosnącej społeczności graczy. Polskie studia także mogą pochwalić się sukcesami w tej branży – wystarczy chociażby wspomnieć o grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, która przez wielu ekspertów jest uważana za jedną z najlepszych w historii. CD Projekt RED już w 2020 wydaje kolejną grę, która ma szansę stać się światowym hitem – Cyberpunk 2077. Oczekiwania są ogromne – premierę zapowiedziano na 12 kwietnia. Już teraz znamy jednak wymagania sprzętowe, które możecie sprawdzić pod tym linkiem. Warta uwagi jest także druga część Dying Light, której dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Czym tym razem zaskoczy nas Techland? Prawdopodobnie przekonamy się już wkrótce. Jedno jest pewne – na polskie premiery warto czekać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com