Spędzasz dużo czasu przed komputerem? Możesz sporo zarobić!

Ile razy w swoim życiu słyszeliśmy, że siedzenie przed komputerem to jedynie strata czasu i mało produktywny sposób na zabijanie nudy? Nic bardziej mylnego! Internet daje nam nieograniczone możliwości dorabiania do domowego budżetu. Zamiast odświeżać co kilka minut portale społecznościowe, aby nie przegapić żadnego nowego wydarzenia u naszych znajomych, lepiej zainteresować się realnymi metodami zdobywania pieniędzy.

Copywriting

Tę dziedzinę można śmiało nazwać „kopalnią zarabiania”. W Internecie aż roi się od ofert firm i indywidualnych osób, którzy poszukują profesjonalnych copywriterów.

Istnieją dwa sposoby zarabiania. Jednym z nich jest dołączenie do tzw. giełdy tekstów. To miejsce, w którym autorzy sami zgłaszają chęć podjęcia się tworzenia artykułów na dane tematy lub zamieszczają już gotowe teksty wraz z ich wstępną wyceną. Sytuacja może być również odwrotna, kiedy to sami zleceniodawcy udostępniają listę tematów do zrealizowania. Wówczas to wykonawcy zgłaszają się, a wybór dokonywany jest m.in. na podstawie opinii, doświadczenia w copywritingu lub po prostu najniższej stawki, przykładowo za 1000 znaków.

Druga metoda to działanie na własną rękę. Freelancerzy wyszukują oferty, np. na portalach ogłoszeniowych i wysyłają swoje CV lub przykłady samodzielnie napisanych artykułów. Jest to szansa na podjęcie znacznie dłuższej współpracy z pracodawcą. Musimy wykazywać się terminowością, starannością, trzymaniem się określonej tematyki, bogactwem językowym oraz przestrzeganiem zasad ortografii i interpunkcji.

Blogowanie

Jest to idealna okazja do zarabiania na własnych pasjach i zainteresowaniach. Przelewając je na cykl atrakcyjnych porad lub artykułów, możemy zdobywać pieniądze lub różne prezenty od sponsorów i partnerów. Wymaga to jednak czasu, cierpliwości i konsekwencji w obranej strategii.

Zdecydowanie lepsze jest skupienie się na swoim hobby niż poszukiwanie na siłę niszy. Nawet jeżeli interesujemy się tak popularną tematyką, jaką jest kuchnia, zdecydowanie bardziej opłacalne jest stworzenie bloga kulinarnego niż takiego, o którym nie mamy zielonego pojęcia. Może się okazać, że wkrótce wyrośnie nam konkurencja, zdecydowanie bardziej rozeznana w temacie. W tym momencie nasza platforma znajdzie się na straconej pozycji. Być może zakres naszego zainteresowania jest na tyle szeroki, że uda się o nim pisać w niekonwencjonalny sposób. W kontekście kulinarii może być to np. skupienie się na kuchni kraju lub regionu, który nie został jeszcze szeroko wypromowany i w pełni odkryty.

Jeżeli posiadamy wyjątkową zdolność i chęć do dzielenia się swoją pasją z innymi, warto pomyśleć o założeniu vloga. W tym przypadku na naszą wyobraźnię zdecydowanie bardziej zadziała nagranie wideo niż artykuł. Najpopularniejsi polscy twórcy Internetowi osiągają nawet kilkusettysięczną oglądalność, a co za tym idzie możliwość zarabiania na reklamach czy materiałach sponsorowanych.

Programy partnerskie

O ile blogi i vlogi trafiają przeważnie do młodszych odbiorców, programy partnerskie powinny zostać skierowane do starszych klientów. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki tej metodzie zarabiamy od prowizji otrzymanej za zakup lub złożenie zamówienia z naszego polecenia. Muszą więc być to osoby o stabilnej pozycji finansowej, które regularnie dokonują transakcji gotówkowych przez Internet.

Najwyższe zarobki osiągniemy, jeśli zgromadzimy potężną bazę klientów lub stworzymy stronę z dużą liczbą aktywnych użytkowników, a co za tym idzie, odsłon.

Zarabianie na udostępnianiu plików

kingfile-pl-logotyp-02Liczą się tutaj własne zasoby bowiem im ciekawsze pliku udostępniasz (oczywiście legalne) tym więcej możesz na tym zarobić ponieważ otrzymujesz wynagrodzenie za pobrane kilobajty. Mowa o programie kingfile.pl na którym przechowywanie plików staje się już nie tylko ich zabezpieczeniem ale także formą zarobkową. To dość nowatorska metoda u nas w Polsce ale zdobywa coraz większe grono zadowolonych zwolenników. Więcej informacji na stornie kingfile.pl

One Comment on “Spędzasz dużo czasu przed komputerem? Możesz sporo zarobić!”

  1. Do tego typu pracy warto kupić wydajny sprzęt. Ja kupiłem niedawno do firmy dwa tablety przemysłowe, które wykorzystuje do realizacji zamówień ze sklepu internetowego. Szybki tablet to podstawa jeżeli zależy nam na wygodnej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com