Slogany reklamowe czyli jak skutecznie promować swoją firmę?

Co jest takiego w formie sloganu reklamowego, że nie wyobrażamy sobie bez niego kampanii reklamowej? Istnieje kilka sloganów, które chyba każdy zna na pamięć i miliony innych, które pojawiły się i odeszły, a nawet nie został zauważony. Więc co sprawiło, że jedne były udane a inne nie? Cóż, oto kilka najbardziej znanych sloganów reklamowych z ostatnich stu lat i trzy najważniejsze cechy, które sprawiły, że dane hasło reklamowe było tak skuteczne.

  • Nike: “Just Do It
  • M & M: “M & Ms, rozpływa się w ustach, a nie w dłoni
  • Maxwell House: “Dobra do ostatniej kropli”

Dlaczego te slogany można dodać do listy słynnych sloganów reklamowych?

Jedną z najlepszych cech skutecznego sloganu jest łączenie marki z hasłem, np. z pomocą z rymowania.

Ważne jest też, by w sloganie były ujęte główne korzyści. Jeden z najważniejszych aspektów skutecznego sloganu reklamowego to włączenie do niego kluczowej rzeczy dla firmy. Skup się na korzyściach, a nie na funkcjach, a Twoi Klienci będą z pewnością pamiętać te hasła przez długie lata! Pamiętaj, że jeśli to jest twój cel, aby napisać chwytliwe i słynne hasło reklamowe, które będzie utrzymywać się w pamięci Twojego klienta i napędzać działanie firmy dalej, powinno być sprytne i niepowtarzalne, powinno być odpowiednie dla Twojej firmy i marki i nawiązywać do głównych korzyści Twojej firmy w prosty i wiarygodny sposób.

Warto czytać jak najwięcej na temat najlepszych technik reklamowych na rynku, by lepiej poznać to jak w tym wszystkim funkcjonują slogany reklamowe.

Istnieje wiele sposobów, dzięki jakim firma może się reklamować, mogą one też bezpośrednio odnosić się do nowego produktu. Na przykład, jeśli firma chce ogłosić światu, że uruchomiła nowy projekt, o jakim społeczeństwo powinno wiedzieć zabiera się za rozpowszechnianie informacji prasowych wśród gazet codziennych, a nawet stron internetowych, w nadziei, że to może dotrzeć do ludzi i uświadomić im projekt.

Z drugiej strony, można również korzystać z billboardów, aby powiedzieć światu o każdym nowym produkcie jaki mają lub na temat jakiegokolwiek produktu, który chcą promować. Jedną z zalet jest to, że billboardy mogą być łatwo widoczne i zauważone przez ludzi, uniemożliwiając im tym samym ignorowanie takiej reklamy.

Jak już wcześniej wspomniano, istnieje wiele sposobów reklamy firmy na rynku. Jednym z nich jest właśnie użycie sloganów reklamowych.

Czym dokładnie są te slogany reklamowe?

Hasła reklamowe są krótkie, są wykorzystywane przez firmy jako motto w swoich reklamach. W rzeczywistości, wiele firm na świecie stały się sławwnych ze względu na połączenie swoich reklam i ich haseł reklamowych.

Jak skuteczne są te slogany?

Spółka publikuje billboard z obrazem przedstawiającym reklamę bez sloganu. Ten produkt, na przykład nowy model butów cross, jest podobny do produktów konkurentów. Ludzie patrzą na i mówią: “Och, kolejne buty cross z innej firmy? Tak więc, wiadomość zostanie utracona. Pozwól nam omówić ten sam scenariusz, ale tym razem, firma dorzuciła tam slogan co do butów: „na pewno dotrzesz w nich na koniec świata”. Chociaż ludzie mogą nie kupić tych butów to i tak mogą pomyśleć: “Och, naprawdę? Muszę spróbować kiedyś.” Dzięki temu różnimy się od konkurencji, a nie jesteśmy kolejnym przykładem zwykłej firmy. W ten sposób możesz przyciągnąć uwagę i ciekawość ludzi, widzą oni reklamę, która może nawet doprowadzić do ewentualnego zakupu kiedyś. Tak więc, udało się to w ramach kampanii. 

Jak napisać taki chwytliwy slogan?

Hasła są niezwykłe w świecie reklamowym – z powodu ich długości. Są one dość krótkie, ale mogą mieć wpływ na całość kampanii reklamowej. Tak więc ważne jest dla reklamodawcy wymyślić nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także slogan, który naprawdę trafia w sedno i uzupełnienia całość istniejącego projektu w ramach billboardów. Po pierwsze, podczas pisania hasła, należy pamiętać, że hasło będzie używane przez cały czas i w całej kampanii reklamowej. Można zlecić także stworzenie sloganu profesjonalnej firmie. Jedną z takich firm jest Studio Grafiki w Gdyni, które oprócz prac związanych z designem medialnym zajmuje się również copywritingiem. To właśnie to studio jest autorem wielu znanych sloganów reklamowych, które widzimy co dzień w mediach.

Tak więc, powinno pasować nie tylko do jednej kampanii reklamowych, ale także ma określać ostateczny cel i misję firmy. Tak więc, jeden sposób, aby wymyślić takie hasło to pokazanie, jak dane usługi i produkty firmy różnią się konkurencji. Po drugie, aby uniknąć problemów prawnych, należy pamiętać, że bezpieczniej jest używać nieszkodliwych sloganów. Należy również unikać umieszczania obelg czy insynuacji wobec produktów konkurenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com