Skuteczne poszukiwania pracowników na budowę – polecane sposoby

Poszukiwanie pracownika budowlanego to coraz większe wyzwanie. Na sukces rekrutacji ma wpływ wiele czynników. Duże znaczenie ma dobrze napisana oferta pracy.

Sytuacja w branży budowlanej w 2021 r.

Zapotrzebowanie na siłę roboczą w Polsce rośnie. Brakuje przede wszystkim wykwalifikowanych fachowców. Firmy zaczęły więc uzupełniać stanowiska robotnikami imigrującymi do Polski z innych krajów np. z Ukrainy. 

Jak znaleźć pracowników budowlanych online?

Najczęstszym sposobem szukania pracowników budowlanych jest zamieszczanie ogłoszeń o pracę w Internecie. Popularnością cieszą się oferty w ogólnopolskich serwisach rekrutacyjnych np. w Pracuj.pl. Taki portal pozwoli Ci dotrzeć do mnóstwa różnych pracowników, którzy szukają nowej pracy. 

Jak napisać ogłoszenie o pracy w branży budowlanej?

Pamiętaj o najważniejszych informacjach: wymaganiach, lokalizacji pracy, rodzaju umowy oraz wynagrodzeniu. Błędem jest zakładanie, że o szczegółach poinformujesz dopiero podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pracownicy fizyczni znajdują wiele ofert pracy i zgłaszają się tylko na te ogłoszenia, które uważają za najatrakcyjniejsze. Z badań przeprowadzonych przez serwis Pracuj.pl wynika, że duże znacznie dla pracowników budowlanych ma wypłata, łatwy dojazd do pracy i bezpieczeństwo zatrudnienia. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zakresie wymagań i pisaniu ogłoszeń nie tylko dla tej grupy pracowników, odwiedź poradydlafirm.pracuj.pl/.

Zarobki w branży budowlanej w 2021

Poznaj standardowe stawki w budownictwie, aby móc zaproponować kandydatom do pracy atrakcyjne wynagrodzenie i pokonaj konkurencję w wyścigu o najlepszych pracowników.

Według „Raportu płacowego” firmy Sedlak & Sedlak z 2021 r. w budownictwie można zarobić coraz więcej. 

Średnia miesięczna wypłata w budowlance pod koniec 2020 roku wyniosła 5500 zł brutto. GUS informuje, że to o 500 zł więcej niż średnia z ubiegłego roku. Przyuczający się do zawodu mogli oczekiwać ok. 2950 zł brutto. 

Najwięcej życzyli sobie pracownicy budowlani w woj. mazowieckim. Ich zarobki wynosiły tam ok. 5789 zł brutto. Najmniej korzystnie przedstawia się sytuacja w woj. podkarpackim i lubelskim, gdzie uśredniona miesięczna wypłata była poniżej 4000 zł brutto.

Wynagrodzenie to jeden z głównych motywatorów pracowników fizycznych. Jednak jest jeszcze coś innego, czym przyszły pracodawca może zwrócić na siebie uwagę. Z badań przeprowadzonych przez serwis Pracuj.pl wynika, że duże znacznie dla pracowników budowlanych ma także łatwy dojazd do pracy oraz bezpieczeństwo zatrudnienia.

 

Polecamy:
Pomysł na ciekawy ogród – ogród wertykalny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com