Skuteczna reklama w sieci – jak poprawiać konwersję?

W Internecie każdego dnia sklepy internetowe toczą walkę o klienta. Ilość produktów i usług możliwych do kupienia w sieci zwiększa się, toteż firmy starają się podejmować działania przyciągające potencjonalnych konsumentów. Skuteczna reklama w sieci wcale nie musi być droga i czasochłonna – wystarczy tylko wiedzieć, które aspekty są najważniejsze i przynoszą rezultaty.

Portale z kodami rabatowymi

To, co najbardziej interesuje każde klienta, to, rzecz jasna, promocje. Każdy z nas lubi kupować coś taniej, szukając satysfakcjonujących obniżek i możliwości skorzystania z kuponów promocyjnych. Konsumenci często trafiają do serwisów zajmujących się gromadzeniem kodów rabatowych do różnych firm, dzięki czemu zwiększają się szanse sklepu na dotarcie do klienta. Firma, nawiązując współpracę z takim portalem, generuje ruch na swojej stronie internetowej, co przekłada się na lepsze wyniki finansowe. Niewielkim nakładem sił można się skutecznie zareklamować – wystarczy tylko skorzystać z usług serwisu CoupoRando.

Pozycjonowanie SEO

Klienci, szukając czegoś w Internecie, z reguły skupiają się na kilku pierwszych wynikach wyszukiwania. Aby konkretna firma znalazła się w nich wysoko, musi zadbać o zoptymalizowanie swojej strony pod kątem wyszukiwarki. Gdy strona internetowa właściwie współpracuje z nią, a przy okazji jest przyjazna dla użytkownika, zwiększają się szansę na to, że konsumenci znajdą ją wśród kilku pierwszych propozycji. Istotne jest również zadbanie o używanie właściwych fraz i słów kluczowych opisujących biznes. Klienci, wpisując w wyszukiwarkę pożądane hasła, będą mogli trafić na stronę internetową, której opis będzie zgadzał się z ich potrzebami. Firmy, stosując się do tych działań, mogą pochwalić się zwiększonym ruchem na stronie i obrotem sprzedaży.

Wykorzystanie mediów społecznościowych

Działania reklamowe są najbardziej skuteczne wówczas, gdy bez żadnych specjalnych działań można „spotkać” szerokie grono odbiorców. Takim miejscem jest Facebook, a także inne portale społecznościowe. Klienci skupieni wokół fanpage’a danej firmy szukają interesujących informacji nie tylko o nowinkach w sklepie, ale także o możliwych promocjach.

Warto więc zaspokoić ich oczekiwania i przygotowywać specjalne zniżki dla użytkowników tych portali. Przyda się to zwłaszcza w przypadku najbardziej potrzebnych produktów, których cena może być wysoka. Przykładem są kupony do Kaspersky: http://www.couporando.pl/kupony-rabatowe/kaspersky – ich udostępnienie zwróciło uwagę klientów, którzy odkryli, że mogą sobie pozwolić na więcej, niż się spodziewali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com