Skuteczna promocja w wyszukiwarce w Google, czyli pozycjonowanie stron

Reklama w Internecie oznacza dla wielu przedsiębiorców, również właścicieli mniejszych firm i zakładów usługowych działających lokalnie, szanse na to, by skutecznie docierać do nowych odbiorców. Podstawą działań marketingowych powinna być dopracowana strona internetowa, która jest Twoją wizytówką w sieci. Aby jednak potencjalni klienci mogli łatwo znaleźć witrynę, konieczne jest jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Wyobraź sobie, że posiadasz sklep stacjonarny położony z dala od centrum miasta, w miejscu, gdzie nie prowadzą żadne drogi. Szansa, że trafią do niego nowi klienci, którzy nie słyszeli o nim wcześniej jest minimalna. Podobnie jest ze stroną internetową zaraz po założeniu, która nie jest jeszcze widoczna w wyszukiwarkach internetowych. Wyszukiwarka Google stanowi dla większości internautów podstawowe źródło informacji o produktach i usługach, dlatego tak ważne jest, by Twoja strona internetowa po wpisaniu odpowiednich fraz znajdowała się na jednej z pierwszych pozycji. Temu właśnie służy pozycjonowanie, czyli SEO – z ang. search engine optimization. Podejmując szereg działań zarówno w obrębie witryny, jak i poza nią, możesz zadbać o to, by za pośrednictwem wyszukiwarki Google.

Od czego zależy pozycja strony w wyszukiwarce?

Wyszukiwarka Google posiada własny algorytm, który obejmuje kilkaset różnych czynników. Są to zarówno czynniki wewnętrzne, takie jak częstotliwość występowania słów kluczowych na stronie, jakość zamieszczanych treści, poprawność kodu programistycznego czy linkowanie wewnętrzne, jak i zewnętrzne – linkowanie zewnętrzne, media społecznościowe, działania konkurencji.

Korzyści z pozycjonowania strony dla Twojej firmy

Pozycjonowanie strony internetowej może oznaczać ogromne korzyści dla biznesu. Warto wśród nich wymienić przede wszystkim:

  • wzrost ruchu na stronie, a co za tym idzie większe zainteresowanie ofertą;
  • możliwość dotarcia do osób, które faktycznie mogą chcieć skorzystać z określonych produktów lub usług;
  • możliwość pozyskania klientów z najbliższej okolicy w przypadku pozycjonowania na frazy lokalne;
  • poprawa wizerunku firmy i możliwość zyskania renomy eksperta;
  • długotrwałe efekty;
  • na dłuższą metę pozycjonowanie jest tańsze i bardziej opłacalne niż inne formy reklamy w Internecie, np. Google Ads.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że pozycjonowanie przynosi efekty, a Twoje środki nie są marnotrawione, warto zlecić to zadanie renomowanej agencji marketingowej, takiej jak na przykład Internetica.pl. Doświadczeni eksperci pomogą Ci osiągnąć najlepsze efekty.

 

Polecamy:
Dlaczego warto zainwestować w dystrybutor wody dla firmy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com