Skuteczna ochrona przeciw DDoS

Mnóstwo firm działających w sieci jest każdego dnia narażonych na rozmaite ataki. Są to ataki hakerów i innych osób chcących wykraść dane klientów lub po prostu zaszkodzić przedsiębiorstwu. W takich przypadkach niezwykle ważna jest odpowiednia ochrona przed tego rodzaju zagrożeniami.

  1. Co to jest DDoS?
  2. Rodzaje ataków
  3. DDoS ochrona – jak się chronić przed atakami?

Co to jest DDoS?

Ataki typu DDoS (Distributer Denial of Service) to inaczej ataki rozproszone. Odbywają się z wielu miejsc jednocześnie, co sprawia, że mogą stanowić duży problem dla każdej firmy działającej w sieci. Niestety, należy wiedzieć, że w obecnych czasach ataki DDoS zdarzają się niezwykle często. Każdy atak DDoS ma na celu zatrzymanie działań biznesowych przedsiębiorstwa poprzez niedostępność sklepu, strony albo serwisu. Każde zatrzymanie funkcjonowania witryny wpływa w różny sposób na firmę. Przede wszystkim oznacza utratę potencjalnych klientów, przychodów, ale również odbija się negatywnie na wizerunku marki. Wielu klientów może bowiem uznać, że firma nie jest warta zaufania oraz pozostawione w serwisie dane osobowe (np. podczas zakupów online) nie są bezpieczne. Dlatego też niezwykle istotna jest skuteczna ochrona przeciwko DDoS, przejawiająca się nie tylko powstrzymaniem ataków, ale przede wszystkim utrzymaniem dostępności zabezpieczanych obiektów.

Rodzaje ataków

Wyróżnia się kilka rodzajów ataków DDoS. Należą do nich przede wszystkim ataki wolumetryczne, które polegają na wysyłaniu dużej ilości danych pod określony adres IP. Ataki te przeciążają sieć, przesyłając pod wskazany adres ogromną ilość fałszywych żądań do każdego dostępnego portu. W rezultacie witryna nie jest w stanie obsługiwać zapytań od prawdziwych klientów. Realni użytkownicy nie mogą więc np. robić w sklepie zakupów.

Innym popularnym typem ataku są ataki na poziomie aplikacji, czyli ukierunkowane na aplikacje używane przez klientów. To trudny do wychwycenia i powstrzymania rodzaj ataku, ponieważ znakomicie imituje on prawdziwy, standardowy ruch w internecie.

DDoS ochrona – jak się chronić przed atakami?

Skutecznym i polecanym sposobem na ochronę przed atakami DDoS jest łącze internetowe z usługą Netia DDoS Protection. Rozwiązanie to przynosi wiele korzyści przedsiębiorstwu. W ramach usługi klient otrzymuje m.in. szybkie powiadomienia o rozmaitych zagrożeniach sieciowych. Narzędzie udostępnia szczegółowe raporty i statystyki, a także monitoruje ruch sieciowy. Zapewnia również efektywne odfiltrowanie niechcianego ruchu w sieci oraz przesłanie pożądanego ruchu do sieci klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com