Skuteczna konkurencja w handlu? To możliwe!

Każdy przedsiębiorca zajmujący się usługami lub sprzedażą towarów dąży do bycia atrakcyjniejszym dla klientów niż konkurencja. Jak to osiągnąć i jakie narzędzia są do tego niezbędne?

Znane i utarte ścieżki handlu powoli przestają być skuteczne. Atrakcyjna lokalizacja nie jest już jedynym kluczem do sukcesu. Trzeba uwzględnić fakt, że coraz większa część transakcji przenosi się do sieci, jednak prosty sklep internetowy również może nie wzbudzić zainteresowania klientów. Jak zatem sprawić, żeby ich liczba rosła, zamiast spadać?

Stacjonarnie i online

Trend umożliwienia klientom sklepów stacjonarnych zrobienia zakupów w Internecie największe sieci wytyczyły już dawno. Ludzie kupują online znacznie chętniej niż jeszcze kilka lat temu, a wygodny sposób nabycia danego produktu w sieci sprawia, że w raportach od razu zauważalny jest wzrost sprzedaży. Jak wynika z tegorocznego raportu Gemius i Izby Gospodarki Elektronicznej, spośród 27,5 mln internautów w Polsce, ponad 60% robi zakupy w sieci. Kiedy jedna z największych sieci księgarni otworzyła obszerny sklep internetowy, błyskawicznie wzrósł popyt na książki, filmy i płyty z muzyką. Podobnie jest w przypadku odzieży – zastosowany przez jednego z międzynarodowych gigantów rynku zabieg, polegający na możliwości darmowego zwrotu sprawił, że ubrania stały się jednym z najchętniej kupowanych online produktów w Polsce. Mali i średni przedsiębiorcy mogą inspirować się wielkimi sieciami i stosować podobne rozwiązania, oczywiście zachowując odpowiednią skalę. Udostępnienie asortymentu w sklepie internetowym to wygoda przede wszystkim dla klientów, którzy nie są już ograniczeni chociażby godzinami otwarcia sklepu stacjonarnego. Na zakupy mogą wybrać się późnym wieczorem lub złożyć zamówienie w niedzielę niehandlową. Dla sprzedawców oznacza to niższy koszt, ponieważ e-commerce nie wymaga pracownika obsługi klienta ani opłaty za dzierżawę sklepu stacjonarnego. W efekcie można zaoferować klientom niższe ceny, co dla Polaków kupujących w sieci jest obok wygody najistotniejszym argumentem za rezygnacją z tradycyjnych zakupów – tak wynika z danych raportu. Po stronie przedsiębiorcy pozostaje jedynie kontrola asortymentu (aby nie sprzedawać jednocześnie tego samego produktu online i stacjonarnie) oraz prowadzenie sprzedaży w sieci. Ten drugi obowiązek wydaje się trudny, jednak z pomocą przychodzą użyteczne narzędzia i firmy zapewniające rozwiązania dla płatności online jak Polskie ePłatności.

Komfort dla klienta i sprzedawcy

Jednym z największych lęków przedsiębiorców wahających się przed otwarciem sklepu internetowego jest obsługa płatności. Klienci są już przyzwyczajeni do szybkich i łatwych transakcji online, dlatego oczekują, że każdy internetowy sklep zapewni im taką możliwość. Sprzedawcy, którzy nie wiedzą, jak funkcjonuje taki system rozliczeń, są pełni obaw. Tymczasem rozwiązanie jest równie przyjazne klientom, co przedsiębiorcom. Wystarczy zwrócić się do firmy, która oferuje rozwiązania dla płatności bezgotówkowych oraz tych, którzy pomogą w sfinalizowaniu każdej transakcji w sklepie internetowym. Jak to wygląda w praktyce? Za przykład może posłużyć spółka Polskie ePłatności oferująca rozwiązania dla płatności online. Za pomocą specjalnych wtyczek można zintegrować platformy e-commerce, a wszystkie transakcje są szybkie i przede wszystkim bezpieczne. W przypadku opcji na szybkie przelewy klient w momencie dokonywania płatności jest przenoszony na stronę formularza online. Następnie, na podstawie wypełnionych danych system łączy się z bankami, umożliwiając przeprocesowanie płatności. Po otrzymaniu potwierdzenia kupujący jest automatycznie przekierowany z powrotem na stronę sklepu. Cała operacja przebiega szybko i wygodnie. Obsługa po stronie sprzedawcy jest intuicyjna, który dzięki czemu cały czas ma kontrolę nad sklepem internetowym. Dodatkowo PeP w ramach swoich rozwiązań dla sprzedaży online oferuje takie możliwości jak rozliczanie transakcji w obcych walutach, co znacznie ułatwia zakupy klientom zagranicznym, opcję kupna produkty „One Click” czy możliwość płacenia za pośrednictwem Apple Pay. Polskie ePłatności jako firma oferująca rozwiązania dla wielokanałowej sprzedaży jednocześnie może też wyposażyć sklep stacjonarny w terminal płatniczy z dodatkowymi usługami jak popularny Cashback czy doładowania telefonów, umożliwiający płatności bezgotówkowe kartą lub telefonem. Daje to szeroką gamę możliwości dla właściciela sklepu na zwiększenie konwersji w swoich sklepach oraz wzrost zysków z prowadzenia działalności.

One Comment on “Skuteczna konkurencja w handlu? To możliwe!”

  1. Co możecie powiedzieć o News Bitcoin? Warto czytać czy raczej niekoniecznie? Coraz bardziej wciąga mnie tematyka kryptowalut, nie tylko bitcoinów, ale również innych wirtualnych walut. Widzę, że niektórzy zarabiają na nich naprawdę spore pieniądze. Też bym chętnie w to wszedł, ale wydaje mi się, że dla kogoś kompletnie nieznającego tematu jest to za duże ryzyko. Wolę się więc podszkolić. Polecicie jakieś sprawdzone strony w tej tematyce?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com