Skup nowych tonerów – co zrobić z niezużytymi zapasami?

Nie każdy z nas na co dzień zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele tonerów do drukarek produkowanych jest każdego dnia. Wystarczy jednak pomyśleć o tym, że praktycznie w każdym domu znajduje się urządzenie do drukowania – nie wspominając już o wszelkich drukarniach, firmach i biurach! Czasem niektóre z zakupionych tonerów pozostają niezużyte. Co można wówczas z nimi zrobić?

Dlaczego utylizacja tonerów jest ważna?

Ekologiczne rozwiązania są w dzisiejszych czasach bardzo cenione. Coraz częściej sztuczne materiały zastępowane są przez tworzywa, które łatwo się rozkładają lub da się przeznaczyć je do recyklingu. Nie w każdym przypadku jest to jednak możliwe. Niektóre przedmioty nadal muszą być wykonywane z niekoniecznie najlepszych dla środowiska materiałów.

Wystarczy spojrzeć na pusty pojemnik od tuszu, by zauważyć, że jest on zrobiony z tworzywa sztucznego. Jego rozkład trwa nawet kilkaset lat! Dodatkowo, toner lub tusz nigdy nie jest zużyty do samego końca. Jego pozostałości zatruwają środowisko związkami chemicznymi, mogą przenikać do wody lub gleby, szkodząc roślinom oraz zwierzętom. Niestety – w Polsce nadal nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Duża część zużytych tonerów i kartridży wyrzucana jest po prostu do kosza na śmieci, a następnie ląduje na wysypiskach. Takie odpady zaliczane są zgodnie z prawem do materiałów niebezpiecznych, które powinny być poddawane utylizacji. Jak jednak można zauważyć, te przepisy nie zawsze są przestrzegane.

Skup nowych tonerów – to się opłaca!

Nieużywane tonery, zalegające w magazynach lub szafach, to dość częsty problem. Czasami zdarza nam się kupić nieodpowiedni toner, czasami zmienimy drukarkę i zostanie nam zapas materiałów drukujących pasujących do tej starej. Powodów, dla których możemy posiadać niezużyte tonery, jest wiele. W żadnym wypadku nie należy wyrzucać ich do kosza! Zdecydowanie lepiej zainteresować się skupem nowych tonerów – często są one prowadzone przez różnorodne firmy z branży drukarskiej.

Po skontaktowaniu się z taką firmą, posiadane przez nas produkty zostaną odpowiednio wycenione. Następnie ustalone zostaną warunki transakcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zyskać dodatkowe pieniądze – i nie pozbywać się niepotrzebnych tonerów w sposób, który szkodzi środowisku.

Co zrobić ze zużytymi tonerami?

Skup pustych tonerów, taki jak na przykład https://mytoner.pl/skup-tonerow-oryginalnych/ to tylko jedno z możliwych rozwiązań. Puste opakowania po drukarskich produktach można często oddać ich sprzedawcy – wielu z nich prowadzi darmową utylizację swoich produktów. Warunek jest jeden: muszą to być koniecznie produkty oryginalne. W niektórych miejscach znajdziemy także specjalne kosze, do których można wyrzucać zużyte tonery. Są osoby, które traktują puste tonery jak zwykłe śmieci, jednak zdecydowanie nie warto tego robić! Te wyroby doskonale nadają się do recyklingu, a na ich sprzedaży w punkcie skupu możemy nawet dodatkowo zarobić – robiąc jednocześnie coś dobrego dla naszego środowiska.

Do śmieci, które produkujemy, należy podchodzić rozważnie – tak, by móc wybierać ekologiczne rozwiązania i nie wyrzucać bezmyślnie odpadów do pierwszego lepszego kontenera. Zarówno zużyte, jak i nowe tonery do drukarek nie powinny trafiać do koszy wraz ze zwykłymi śmieciami: należy zadbać o odpowiedni ich recykling. Warto korzystać ze skupów tonerów: dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze i zyskamy świadomość, że nie zanieczyszczamy niepotrzebnie planety.

One Comment on “Skup nowych tonerów – co zrobić z niezużytymi zapasami?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com