Skorzystaj z witaminy C, uchroń skórę przed starzeniem!

Pomiędzy rozjaśnianiem ciemnych plam i pomocą w ochronie przed promieniowaniem UV, witamina C może wiele zdziałać dla Twojej skóry. Ale rodzaj wybranego Serum witamina c , a także sposób jego używania i przechowywania może znacząco wpłynąć na to, ile faktycznie z niej wydostaniesz.

Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który:

  • rozjaśnia ciemne plamy,
  • wygładza drobne zmarszczki,
  • likwiduje wolne rodniki, zanieczyszczenia i promieniowanie UV.

Z biegiem czasu te wolne rodniki mogą uszkadzać skórę, prowadząc do przedwczesnych oznak starzenia i zwiększając ryzyko raka skóry. Dlatego ważna jest ochrona przed szkodliwym działaniem promieni UV za pomocą przeciwutleniacza – i oczywiście codziennego SPF.

Jednak nie wszystkie produkty zawierające witaminę C są sobie równe – a ich stosowanie w niektórych przypadkach może być irytujące i uciążliwe. Ważne jest, aby przeczytać etykietę na produkcie i wiedzieć, co naprawdę otrzymujesz (co nie zawsze jest łatwym zadaniem, jeśli chodzi o produkty dostępne bez recepty), zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę.

Zanim więc zaczniesz podążać ścieżką poszukiwania produktu zawierającego witaminę C do twarzy, zapoznaj się z tymi wskazówkami ekspertów, aby jak najlepiej wykorzystać serum witaminowe C.

Rano używaj serum z witaminą C.

Z pewnością nie ma prawa zabraniającego spożywania produktów zawierających witaminę C wieczorem, ale możesz odnieść największe korzyści ze stosowania ich rano. Ogólnie produkty zawierające witaminę C powinny być stosowane rano, przed wyjściem na dzień, kiedy promieniowanie UV jest największe.

Ale witamina C staje się mniej skuteczna pod wpływem światła, dlatego ważne jest, aby dać jej czas na wchłonięcie się przez skórę przed wyjściem na zewnątrz. Nie musisz czekać konkretnej ilości czasu – jeśli jest to wchłonięte, możesz iść.

Używaj produktów zawierających witaminę C we właściwym momencie rutynowej pielęgnacji skóry.

Właściwy moment na użycie produktu zależy od tego, jakiego rodzaju jest to produkt. W przypadku serum warto nałożyć produkt zawierający witaminę C na świeżo oczyszczoną skórę, ale przed jej nawilżeniem. Jednak coraz powszechniejsze stają się również środki nawilżające zawierające przeciwutleniacze, których warto używać pod koniec rutyny pielęgnacyjnej.

Użyj witaminy C w odpowiednim stężeniu dla swojego rodzaju skóry i jej problemów.

Różne produkty mogą zawierać szeroką gamę stężeń witaminy C. Na ogół wahają się one od poniżej 5% do 30%, a ten składnik może mieć różne efekty w tych stężeniach. Osoby o suchej lub wrażliwej skórze prawdopodobnie chcą trzymać się niższych stężeń, około 5%, które są mniej skłonne do podrażnień. Ale osoby z bardziej tłustą skórą lub z bardziej rozległymi problemami z pigmentacją mogą poradzić sobie z wyższymi stężeniami. Jednak, efekty zaczynają się stabilizować po 20%, więc zwykle nie ma potrzeby przekraczania tego poziomu, choć w razie wątpliwości nic nie zaszkodzi skonsultowanie się w tej kwestii ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com