Sklepy online z wyposażeniem ogrodowym – jak przyciągnąć Klientów?

Współczesny świat oferuje nam możliwość załatwienia wielu spraw poprzez internet. Przez internet możemy składać deklaracje podatkowe, zadawać pytania urzędnikom i inne. Przez internet możemy także dokonywać zakupów takich produktów jak kosmetyki, ubrania, narzędzia potrzebne w ogródku czy nasiona, cebulki. Wybór zarówno towaru jak i sklepów ten towar oferujących jest mnóstwo co sprawia, że pojawia się pytanie jak przyciągnąć klientów do sklepu online?

Czasy sklepów Internetowych

Z uwagi na wzrost popularności sprzedaży przez internet do wyboru istnieje mnóstwo sklepów, z których asortymentu możemy skorzystać. To jest pierwszy argument w pozyskiwaniu uwagi klienta. Sklep online powinien dysponować szeroką gamą produktów, która przyciągnie każdego klienta i pokona każdą konkurencję.

Kolejny ważny argument przyciągający uwagę klienta do sklepu online to możliwość zaoferowania w sklepie online towaru z cenami niższymi nawet o kilkadziesiąt procent niż w tych stacjonarnych. Uwagę klienta przyciągną także różnego rodzaju oferty specjalne i akcje promocyjne, możliwości rabatu czy upustu dla stałych klientów rzędu kilku procent.

Łatwość dokonywania zakupów

Dodatkowo dla klienta istotna jest również funkcjonalność sklepu online. Zakupy w takim sklepie powinny być łatwe i nie powinny powodować kłopotów czy trudności. zakupy w nim powinny być możliwe dla każdej uprawnionej grupy wiekowej. Z tym związana jest szata graficzna sklepu, która powinna przyciągać wzrok, ale także wysyłać jasny sygnał co do prostoty obsługi sklepu. Ponadto grafika powinna odzwierciedlać charakter sklepu i oferowanego przez niego asortymentu. To natomiast wiąże się z precyzyjną ekspozycją towaru, czyli z odpowiednimi zdjęciami i dokładnym opisem towaru, w końcu klient ma prawo wiedzieć co kupuje.

Do sklepu przyciągnie klienta także możliwość założenia własnego konta czy profilu, co umożliwi wyświetlanie historii zakupów i naliczanie odpowiednich rabatów. Ważnym elementem w sklepie online jest także wyszukiwarka, która pozwoli na precyzyjne wyszukiwanie potrzebnego produktu. Z tego też powodu produkty powinny zostać pogrupowane, co być może wpłynie na wielkość zakupów potencjalnego klienta. Ważne z tego punktu widzenia jest również nawigacja po sklepie, która powinna być intuicyjna.

Ubezpieczenie

Do podstawowych cech przyciągających klienta jest także zapewnienie bezpieczeństwa, czyli jasne warunki zakupu, ubezpieczenia i transportu, a do tego nieskazitelna opinia w internecie. Na pewno wpływ na wybór konkretnego e-sklepu ma jego wygląd. Z tego powodu strona prowadząca do sklepu powinna być przejrzysta i szybko się ładować. Poza tym bardzo ważne jest tzw. pierwsze wrażenie, jeżeli sklep nie spodoba się klientowi to on nie zrobi w nim zakupów, więcej do niego nie wróci i nikomu go nie poleci.

Przyciągnięcie klientów może sprawić także odpowiednia reklama. W internecie stawia się przede wszystkim na social media, gdzie każdy sklep chcący długo funkcjonować powinien mieć swój fanpage, który umożliwi kontakt z użytkownikami, ale będzie też przyciągał klientów. Inne sposoby to linki sponsorowane, wysoka pozycja w wyszukiwarkach czy odpowiednia promocja.

Zobacz jak wygląda przykładowy sklep z artykułami ogrodowymi na stronie bdburchex.com.pl/group/ploty-tarasowe-i-ogrodowe-producent

Polecamy także:
Ciepły ogród zimowy – planowanie nim nadejdzie chłodna pora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com